Jarné upratovanie klope na dvere. Je len na vás, ako ho privítate

V každodennom zhone a rýchlom tempe života sa často nechávame zlákať pasážami našich vlastných očakávaní. Máme sklony preháňať sa, naháňať sa za nespočetnými úlohami a doťahovať resty, akoby to bolo nevyhnutné pre príchod jari a veľkonočných sviatkov.

No, čo ak vám poviem, že aj bez umytých okien a siedmich druhov zákuskov, príde jar rovnako? A čo viac, príde s rovnakou radosťou, ak nič nespravíme. Keď sa nezrútite vy, nič sa nezrúti.

Snažíme sa byť všetkým pre všetkých, až do takej miery, že strácame samy seba. Čo ak by sme si dovolili trochu uvoľniť uzdu a pustiť ten neustály zápas s dokonalosťou? Čo ak by sme si uvedomili, že jarné kvitnutie nie je podmienené tým, koľko zákuskov urobíme, ale tým, akým spôsobom prežívame a zdieľame radostné chvíle s našimi najbližšími?

Pravda je, že aj keď sa rozhodneme nechať si v kúte zakvitnúť prach, svet sa nezrúti. Oveľa dôležitejšie je mať dom, kde vládne pohoda a láska, než dom, kde všetko žiari dokonalosťou, ale chýba mu duša. Jar prichádza aj bez nekonečných úloh na liste, ktoré si samy sebe dávame.

Príroda si svoju cestu nájde bez ohľadu na to, či sme stihli umyť všetky okná alebo nie.

Nechajme teda trochu trochu chaosu v šatníku, nechajme si v kúte trošku toho prachu, a nechajme aj mužov, nech vedia, že povysávať nie je len naša doména. Život nie je o súťaži, kto urobí viac, kto je dokonalejší. Je o tom, ako využívame čas s tými, ktorých máme radi, a ako si užívame každú malú radosť, ktorú nám život prináša.

Ako ženy, sme niekedy príliš tvrdé samy na seba.

Zabúdame, že aj bez neustáleho pretekania s časom, môžeme byť šťastné. Aj bez dokonalých zákuskov a vyleštených kútov môže náš domov dýchať láskou a pohodou. Jar prichádza pre všetky ženy rovnako, bez ohľadu na to, koľko úloh máme na svojich pleciach.

Tak si vezmime chvíľu oddychu, pozrime sa na kvitnúcu prírodu, nechajme sa unášať vôňou čerstvých kvetov a uvedomme si, že skutočná krása života nespočíva v dokonalosti, ale v radosti, lásky a spokojnosti. Nechajme si príležitosť zažiť jarnú sviežosť bez zbytočného stresu a súťaže o najdokonalejší domov. Veď v konečnom dôsledku, keď sa my nezrútime, nič sa nezrúti.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search