Výstava orieškov a nepapierakov zabaví celú rodinu

Pes je jediná bytosť na svete, ktorá vás miluje viac ako seba samého. A veru, nie nadarmo sa vraví, pes – najlepší priateľ človeka. Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov má pod svojimi ochrannými krídlami viac než 200 psov a desiatky ďalších psíkov i mačiek v dočasnej opatere. Starajú sa s láskou o zvieratká, poskytujú im kompletnú veterinárnu starostlivosť a robia krásne skutky aj pre ľudí bez domova.

Pravidelne organizujú výcviky a zaujímavé podujatia a jedným z nich je už po 18x Výstava orieškov a nepapierakov. Porozprávali sme sa s predsedkyňou správnej rady tohto OZ o čom podujatie je, čo je jeho cieľom a na čo sa môžeme tešiť už 10. septembra v parku na Aničke v Košiciach.

V mene Queendom sme veľmi radi, že môžeme byť súčasťou tohto krásneho projektu ako mediálny partner udalosti.

Výstava orieškov a nepapierakov…

…je najväčšie útulkové podujatie. Už názov akcie hovorí o tom, že je určená hlavne pre krížencov a takmer čistokrvných psíkov bez preukazu pôvodu, ktoré boli zachránené z ulice, alebo adoptované z útulkov, či z karanténnych staníc, v žiadnom prípade nie kúpené od množiteľov.

Niektorí ľudia sa nás pýtajú, prečo práve psy bez PP a nie čistokrvné s PP. Pre vysvetlenie – čistokrvné psíky s PP majú svoje výstavy, no a pre ostatných, máme tú našu útulkovú : )

Na čo sa môžu účastníci aj diváci tešiť?

Účastníci, ale aj diváci sa môžu tešiť na množstvo súťaží a vďaka sponzorom na množstvo cien, ďalej na program, kde budú ukážky záchranárskych psov z občianskeho združenia SAR DA SLOVAKIA, tanec so psom a ukážky Hersenwerk a v závere výstavy bude ešte tombola. Pre deti sme pripravili maľovanie na tvár, budú si môcť vyfarbiť omaľovanky so zvieratkami a budú sa môcť vyšantiť na trampolíne.

V čom bude tento rok najväčšej výstavy orieškov výnimočný?

Súťaže sme vyberali tak, aby si každý psík mohol nájsť tú svoju podľa sfarbenia, alebo aj podľa rôznych disproporcií tela, napr. Salámista – krátke nôžky, dlhé telo 🙂 Bude tam aj niekoľko  vtipných súťaží, napr. Smrtonosná pasca – psy budú mať pripravené v miskách rôzne maškrty a vyhrá ten, ktorý im odolá, samozrejme väčšina stihne ochutnať : )

Čo je cieľom výstavy orieškov?

Cieľom výstavy je poukázať viac na krížencov, akí sú jedineční a rovnako učenliví ako čistokrvní psíkovia s PP, a zároveň podporiť adopcie psíkov z útulkov a karanténnych staníc.

Týmto pozývame psíčkarov, aby si prišli zasúťažiť, nemusia sa báť, ak ich psík nevie ľahnúť, sadnúť, určite si nájdu súťaž šitú na seba a ich psíka, napr. Najväčší ignorant pánových povelov : )

Pre tých poslušnejších bude súťaž Extrapes, kde sa bude hodnotiť poslušnosť a sociálne správanie.

Na výstavu je potrebné sa prihlásiť vopred, v niektorých prípadoch aj priamo na mieste za príplatok.

Na aké účely pôjdu finančné prostriedky získané vďaka tejto udalosti?

Finančné prostriedky získané z poplatkov za výstavu a z predaja našich reklamných predmetov použijeme na uhradenie veterinárnych nákladov.

Prihlásiť sa na výstavu môžete tu.

Za rozhovor ďakujeme pani Romane Šerfelovej.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search