Stomatológ Michal Repaši o tom, prečo je prevencia dôležitá

Roky skúseností, profesionálny, no i veľmi ľudský prístup sympatického zubného lekára, ktorý voľný čas venuje svojej rodine, má rád prírodu, turistiku a adrenalínovú jazdu v ťažkom teréne. O kom je reč?

Dnes sme si pre našich čitateľov pripravili rozhovor na zaujímavú tému, baviť sa budeme o zuboch, prevencii, dentálnej hygiene a implantátoch. O svojej práci nám porozprával pán doktor Michal Repaši Stomatológia Aupark – Happydent v Košiciach.

Na čo sa špecializujete a aká je vaša vízia?

Špecializujeme sa hlavne na kompletné rekonštrukcie zubov pomocou dentálnych implantátov. Chceme zbaviť pacientov tzv. vyberacích zubov.

Aké najčastejšie chyby robíme pri starostlivosti o zuby?

Nepoužívame medzizubné kefky a dentálnu niť. Okrem toho zabúdame na dôležitosť návštevy dentálnej hygieničky minimálne raz za pol roka

Prečo je prevencia a dentálna hygiena dôležitá?

V prvom rade ide o to, že pacient si v domácich podmienkach bežnými dostupnými pomôckami nevie vyčistiť tvrdé zubné nánosy, kameň.

Ktoré 3 zubné pomôcky by nám nemali doma chýbať?

Zubná kefka, najlepšie sonická, medzizubné kefky a dentálna niť.

Aké najbizarnejšie prípady ste mali vo svojej ordinácii?

Každý deň v svojej praxi sa stretávame s náročnými a komplikovanými prípadmi. V každom jednom prípade musíme zobrať na seba zodpovednosť za danú prácu, také máme povolanie 🙂

Ako využívate moderné digitálne technológie v praxi?

Moderné technológie využívame naplno, na klinike máme všetky dostupné inovácie, vrátanie vlastného digitálneho zubného laboratória.

Intraorálne a laboratórne 3-D skenery 3-D tlačiarne, frézy na zircon frézy na kovy a titan.

Čo by ste odkázali tým, ktorí sa oblúkom vyhýbajú zubárom?

Pacientov, ktorí nenavštevujú zubných lekárov, raz dobehne problém a v konečnom dôsledku to vyjde niekoľkonásobne drahšie, nehovoriac o tom, že môžu vzniknúť aj iné zdravotné problémy…

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search