Lívia: nauč sa so mnou ľúbiť sa

Beauty triky, líčenie, módne tipy pre plus size baby – aj toto nájdete na profile @lilka.mackanic. Kto sa skrýva za týmto profilom? Lívia je sympatická mladá žena, ktorá si postupne buduje komunitu ľudí, ktorým má čo povedať. Nepropaguje obezitu, ale zdieľa svoj život. A že to chce občas veľa odvahy, o tom niet pochýb. Prečo? Pretože mnohí máme tendenciu komentovať výzor druhých a označenie PLUS SIZE používať ako nálepku pre ľudí, ktorí nespĺňajú kýmsi vymyslený ideál ženskej krásy 90-60-90. Aký má názor na hejterov a čo by poradila ženám s komplexom pre svoju konfekciu? Čítajte v našom najnovšom rozhovore 😛

Ako vnímaš trend Body positivity?

Určite to nevnímam ako nejaký “trend”, ktorý o pár mesiacov či rokov skončí.

Body positivity nie je iba o obéznych ľuďoch, aj keď bežne čítam, že je to nejaké ospravedlňovanie obezity a zlého životného štýlu.

Nie je to iba o obezite, ale aj rôznych iných “nedokonalostiach” tela, ktoré majú aj ľudia s konfekčnou veľkosťou 38. Páči sa mi a teším sa z toho, že sa konečne začína meniť spoločenské postavenie hlavne obéznych ľudí, aj vďaka “body positivity”.

Čo by si poradila ženám, ktoré majú komplexy pre svoju konfekčnú veľkosť?

Určite by som im poradila, nekupovať si oblečenie podľa konfekcie a čísla na visačke nejakých nohavíc či svetra. Veľa žien si nekúpi rifle či sveter, aj v prípade že im na tele sedí, iba preto, že má napríklad výrobca iné číslovanie na aké sú zvyknuté a zrazu v tom obchode majú o číslo väčšiu konfekciu. Poznám veľa žien, ktoré nosia veľkosť 38 a s oblečením, ktoré si oblečú, vyzerajú na veľkosť 50.

Nosiť väčšiu konfekčnú veľkosť nie je hanba, pokiaľ si vieš kúpiť kúsky, ktoré tvojmu telu lichotia.

Keď niekde napíšem, že nosím veľkosť 56, veľa ľudí sa čuduje, že to určite nie je pravda a že mám určite menšie číslo, práve vďaka tomu, ako sa obliekam.

Čím sa riadiš pri výbere outfitu na bežný deň?

Nielen pri výbere outfitu na bežný deň, ale pri akomkoľvek outfite sa riadim vždy tým, aby som sa cítila pohodlne. Nie som typ, ktorý sa za každú cenu snaží obliekať trendy.

Moje vlastné pohodlie, mi je vždy prednejšie. 

Máš sos beauty triky, keď potrebuješ zlepšiť náladu?

Vždy, keď mám zlú náladu, alebo cítim, že som neproduktívna, si urobím jemný rýchly 15 minútový make-up. Stačí trochu korektor, bronzer a maskara a hneď ma to povzbudí do ďalšej práce a nabije ma to energiou. Tiež si pritom psychicky oddýchnem a prídem na iné myšlienky.

Aký je tvoj obľúbený výrok?

“Štýl nie je o tom, akú veľkosť nosíš.” 

Ako som už hovorila vyššie, stačí iba zvoliť správne kúsky, ktoré nám lichotia.

Ako reaguješ na urážky od fejkových profilov na instagrame?

Vždy ma rozosmeje a zároveň zarazí, aký veľký problém musí mať človek, ktorý si dokáže urobiť fejkový profil iba preto, aby mi napísal správu alebo nejaký primitívny komentár.

Preto na takéto správy či komentáre ani nereagujem a rovno ich vymazávam a profily blokujem. Vždy si viac vážim hejtera, ktorý mi napíše pod svojim menom, ako toho, čo si vytvorí fejk profil a nemá odvahu nato, aby mi to napísal pod vlastným menom.

Čo by si odkázala svojmu mladšiemu ja?

Paradoxne nič. Všetko čo sa mi stalo v minulosti, ma posunulo do bodu, v ktorom aktuálne som. Neviem, kde by som bola, ak by som si neprežila ťažkú pubertu a dospievanie, ale som rada za všetko, čo sa mi stalo. Možno o pár rokov zmením názor.

A aký je tvoj odkaz smerom k našim čitateľkám?

Nech sa nikdy nehanbia za svoje telo, nech je v akomkoľvek stave. Nech ho prijmú také aké je, no zároveň myslia na to, že ak je na ňom niečo, kvôli čomu sa necítia dobre a čo im ničí sebavedomie, je čas to zmeniť.

A ešte jedna vec na záver – obklopujte sa ľuďmi, ktorí nemajú potrebu, neustále komentovať váš výzor. 

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search