O čom je Domi´s Kitchen Diary? (ROZHOVOR)

Vitajte v našom zaujímavom rozhovore s talentovanou foodblogerkou Domi z Domi’s Kitchen Diary! Domi je vášnivou kuchárkou a nadšenou strážkyňou chutí, ktorá nás svojimi jedinečnými receptami a zážitkami z kuchyne inšpiruje každý deň. V tomto rozhovore sa dozviete viac o Domi, jej kulinárskom putovaní, obľúbených receptoch a zdrojoch inšpirácie. Pripojte sa k nám a zistite, ako Domi dokáže spojiť lásku k jedlu s kreativitou a radosťou z varenia.

Ako si sa dostala k založeniu svojho foodblogu a čo ťa inšpirovalo začať zdieľať svoje jednoduché vyvážené fit recepty?

K založeniu foodblogu som sa dostala vďaka mojej vtedajšej coachke, ktorá videla vo mne potenciál, keďže som veľmi rada vymýšľala rôzne alternatívy nutrične plnohodnotných jedál.

Ako sa ti podarilo vybudovať takú obrovskú komunitu okolo svojho foodblogu? Aký bol kľúčový faktor tvojho úspechu? 

Za kľúčový faktor úspechu považujem konzistentnosť a autentickosť. K tomu mi pomohli hlavne video recepty, ktoré sa stali virálnymi a dostali sa tak medzi milióny ľudí.

Čo si sa naučila o strave a výžive počas svojej cesty ako foodblogerka?

K strave a výžive som sa dostala ešte pred založením Instagramu Domi’s Kitchen Diary. Popri svojej ceste som sa aj vďaka rôznym kurzom či samovzdelávaniu dostala k informáciám, z ktorých často čerpám aj pri mojej tvorbe, ako napríklad zdroje makroživín. Snažím sa tak ľuďom priniesť nutrične plnohodnotnejšie alternatívny k tradičným receptom a poskytnúť voľbu medzi vhodnejším variantom.

Aký je tvoj najobľúbenejší recept, ktorý si zdieľala so svojimi čitateľmi? Prečo si sa rozhodla ho zahrnúť do svojho e-booku?

Keďže mám rada menej tradičné kombinácie, medzi raňajkovými receptami nesmel chýbať recept na lievance na slano. Moje najobľúbenejšie sú z cesta, ktorého základom je mozzarella. Dodáva im krásne šťavnatosť, jemnú syrovú chuť a zároveň sú plné bielkovín. Tento recept rozhodne nesmel chýbať v e-Booku.

Ako si sa rozhodla vytvoriť vyvážený jedálniček s presným návodom pre svoju komunitu?

vyvazenyjedalnicek.sk

Už dávnejšie som chcela vytvoriť e-Book s receptami, no vždy mi k tomu niečo chýbalo. Keď prišla možnosť spojiť sa s niekým, kto má množstvo praktických informácií a know-how, ktoré by mohlo tvoriť základ, na ktorom to celé postavíme, neváhala som. Stretávam sa s tým, že ľuďom chýbajú úplne základy z oblasti výživy. Je dobré najskôr pochopiť prečo a a ako, aby to bolo možné aplikovať aj do praxe.

Ako si zvládla skĺbiť foodblog, a zároveň sa venovať prípravám svojej nedávnej svadbe? Aké výzvy a radosť ti to prinieslo?

Bolo to náročné, ale všetko sa pri dobrom plánovaní a troche úsilia dá zvládnuť. Okrem toho treba vedieť prioritizovať a určiť si, čo má v aktuálnej situácií najväčší zmysel.

Aký je tvoj postup pri tvorbe nových receptov? Ako sa snažíš zabezpečiť, že sú jednoduché a vyvážené, ale zároveň chutné a lákavé pre všetkých? 

V prvom rade, ja sa nesnažím o to, aby všetky recepty chutili všetkým. To je prakticky nemožné. Pripravujem to, čo chutí mne a snažím sa to pripraviť tak, aby to bolo v súlade s mojim konceptom.

Potom si to svoje publikum nájde. Pri tvorbe receptov nemám nejaký špeciálny postup. Ako som spomínala, mám už nejaké informácie o výžive a skúsenosti s prípravami podobných jedál, ktoré pri tvorbe využívam.

Aké je tvoje obľúbené životné motto, ktorým sa riadiš?

Keď nejde o život, nejde o nič.

Aké rady by si dala ostatným foodblogerkám, ktoré chcú budovať podobnú komunitu okolo svojich receptov a zdieľať vyvážené fit jedlá?

Poradila by som im, aby boli autentické a pravdivé v tom, čo robia.

Čo ti prináša najväčšiu radosť z tvojej práce ako foodblogerka? Aké sú tvoje plány do budúcnosti s tvojím blogom a ebookom?

Najväčšiu radosť mi prináša, keď dostanem super nápad na recept, pripravím ho a vyjde ešte lepšie ako som si predstavovala. Moje plány sú viac posúvať čo najviac informácií, ktoré by mohli pomôcť ľuďom na ceste za svojím lepším a zdravším ja. Prinášať rôzne tipy a praktické rady, ktoré pomohli aj mne na tejto ceste (možno aj vo forme e-Booku).

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search