Kto tvorí metafory o láske, ktoré sledujú tisíce ľudí?

Vytrhnem ťa z náručia iných slovami.

Prekrvuješ moje zatuhnuté srdce.

Baví ma tvoj úsmev.

Káva s tebou chutí inak.

Topím sa v bohatstve tvojej duše.

Obaľuješ mi srdce teplom.

Autorom týchto metafor je mladý sympatický chalan Filip, ktorého výtvory sledujú tisíce ľudí na instagrame pod profilom @coffeed.sleep. Čo ho inšpiruje, čo má rád a aký odkaz by po sebe chcel zanechať, si môžeš prečítať v našom najnovšom rozhovore.

V čom nachádzaš inšpiráciu?

Inšpiráciu nachádzam v životných skúsenostiach, či už ide o zlé alebo dobré. Ide aj o momenty s mojimi najbližšími, či nejaké “inside joky” medzi nami. Ďalšou formou inšpirácie sú konkrétne osoby, ktoré sú mi v mojom živote veľmi blízke a nedám na ne dopustiť.

Inšpiruje ma veľmi slovenský influencer Peter “ExplOited” Altof jeho knihou, postojom v živote alebo recitovaním, a taktiež českí interpreti ako Calin alebo Viktor Sheen.

Máš nejakú obľúbenú knihu?

Knihy moc nečítam, avšak nájde sa pár, ktoré mám v hlave zafixované a medzi ne patrí určite LOVE IS A DOG FROM HELL od Charlesa Bukowskeho alebo NIE SOM BÁSNIK od Expla.

Aký je tvoj obľúbený výrok?

Well whatever happens, happens.

Je to výrok myslím z anime cowboy Bebop. Tento výrok mám rád, pretože mi veľmi pripomína vetu, ktorú mi hovorila mama celý život.

Život sa nezrúti, neboj sa, nejako bolo, nejako bude.

Minulosť alebo budúcnosť?

Určite budúcnosť, minulosť by som veľmi rád nechal tam, kde je. Čo sa stalo, stalo sa. Už to neovplyvním. Na druhú stranu budúcnosť môžem ovplyvniť.

Aký by bol výstižný názov pre tvoj životopis?

Haha asi blbý a blbší 😀


Aká je tvoja vysnívaná práca?

Vysnívanú prácu asi nemám, ale najlepší prípad by bolo pre mňa pracovať pre nejaký môj love brand, čo sa mi vlastne podarilo, a zároveň robiť to, čo ma baví a dostávať za to zaplatené 😀 haha

Čo hľadáš v páre?

Nehľadám konkrétne asi nič. Pokiaľ mi v bruchu lietajú motýle vo chvíli, keď som s ňou a neviem dýchať, keď som bez nej, v tom prípade je asi niečo dobré – haha 🙂 Hlavne nech je ku mne úprimná.

Najpočúvanejšia skladba tvojho playlistu je…

Kamkoľvek idem, či už pešo, autom, autobusom alebo vlakom, tak mi hrá Calin alebo Viktor Sheen. Nový album Roadtrip ma odstrelil vysoko a počúvam posledné dni iba to. Ak by som mal vybrať jednu pesničku tak asi Calin – Panama.

Čo je podľa teba najlepší liek na zlomené srdce?

Jednoznačne za mňa ČAS. Čas všetko vylieči. Ak nie tak prešlo málo času. Niekedy to trvá aj 4 roky, haha.

Aký odkaz by si rád po sebe zanechal?

Určite to, že je úplne okej sa niekedy cítiť zle, pokiaľ to patrične budete riešiť. Nie je hanba odhaľovať svoje pocity pred ľuďmi. Áno, je to ťažké ich niekedy vyjadriť, no podľa mňa je ťažšie ich v sebe dusiť a znášať tú bolesť a bremeno, ktoré so sebou človek nosí.

Ja svoje pocity vešiam na internet a som s tým okej. Aj keď je to niekedy klišé, trápne alebo hocijaké.

1 Komentár

  • Ala (Avamax❤️)
    1 rok ago Reply

    Tento človek od chvíle čo ho poznám, ho mám len a len radšej. Človek s humorom dobrým srdcom radosťou žiť, toto je to čo by mal v sebe každý nájsť a on vám tu možnosť dá. Prečítať si čo píše? Nestačí, treba sa do toho jednoducho zamilovať.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search