Za kulisami nechtového umenia: Rozhovor s ikonickou nail artistkou Ivet alias Ywetten

V dnešnom rozhovore sme sa porozprávali s top nail artistkou Ivet. Jej kreatívne diela zdobia nechty mnohých celebrít a stali sa tak plátnom pre jej unikátne umenie. Dovoľte nám bližšie predstaviť vám Ivet, známu aj pod jej umeleckým menom “Ywetten”. Jej talent a vášeň pre nail art ju priviedli na vrchol, a dnes sa jej práce stávajú zdrojom inšpirácie pre mnohé manikérky.

V našom rozhovore sme sa pýtali Ivet na jej cestu k úspechu, na to, čo ju inšpiruje a čo tvorí jej osobitý štýl. Hovorili sme aj o trendoch v nail art svete a o tom, ako Ivet dokáže zmeniť obyčajné nechty na skutočné umelecké diela.

Tešíme sa, že talentovaná a charizmatická osobnosť ako je Ivet si našla čas pre náš rozhovor. Jej príbeh a zručnosti nás nesmierne inšpirujú a sme si istí, že aj vás tento rozhovor privedie k objaveniu novej stránky nail artu a jeho nesmiernych možností.

Ako si začala svoju kariéru v manikúre? Čo ťa k tomu inšpirovalo?

Nikdy som nemala v pláne robiť manikúru. Počas strednej školy som si ale sem tam sama robila nechty, pretože ma vždy bavili tieto beauty veci a hlavne to, že si ich môžem robiť sama. Neskôr som to vymenila za brigádu a začala som robiť nechty rodine a kamarátkam.

Máš svoj osobitý štýl alebo podpisový dizajn, ktorý sa ti najviac páči?

Ja ich mám viac. Buď jednofarebné, krátke, hranaté, elegantné nechty alebo dlhšie a viac prezdobené nechty. Nechcem povedať, že nie som na úplne sladké zdobenie, ale je to niečo, čo u mňa nájdete v malom množstve. A ak to u mňa nájdete, vždy to má taký športový nádych 😀 Niečo moje boli portréty maľované na nechtoch. To však posledný rok neplatí.

Teraz sa o moju prácu postarali produkty Y V E T T E N a ich neustále schválenie, skúšanie a odprezentovanie.

Ako si udržiavaš kreativitu vo svojom obore? Kde hľadáš inšpiráciu?

Keď už nemám žiadne nápady, navštevujem pinterest a to vo všetkých smeroch. Je dôležité inšpiráciu zmeniť v seba a niečo na nej pretvoriť, aby bol výsledok vždy tvoj. Tiež je niekedy dobre nové nápady vytvárať vo svojej hlave a nie vždy skrolovať.

Aké sú súčasné trendy v manikúre?

Teraz sú dosť IN:

  • tribal zdobenia
  • zdobenie v metalíze alebo celometalické nechty
  • nechty zaleštené s púdrami
  • nič nepokazíte francúzskou manikúrou vo výraznej farbe

Aké je tvoje odporúčanie pre ženy, ktoré sa snažia mať pekné a zdravé nechty?

Pre pekné a zdravé nechty sa nemusíte vyhýbať gélovým a akrylgelkovým nechtom! Ak sa nepoužíva lepidlo (predlžovanie na typy), veľmi sa neprebrusuje necht, je správna manikúra, tak naopak zákazníčkam sa môže lôžko krásne upraviť a predĺžiť. Aj po 5 rokoch nosenia nechtov, pri odstraňovaní som videla zdravé krásne lôžka. A neraz som videla takúto úpravu prírodného nechta géllakom (gélom) akrylgélom.

Aké je tvoje životné motto?

Nekopíruj, inšpiruj sa!

Ako rada tráviš deň bez povinností?

Môj voľný čas venujem mojej rodine a rada chodím s mojím synom na záhradu k našim.

Moju prácu robím ale aj v mojom voľnom čase, keďže je to niečo ako koníček a moja hlava to stále neberie ako prácu. Beriem to ako relax, a tak pracujem, aj keď nepracujem.

Snažím sa aj športovať, ale na to mám vždy veľa výhovoriek 🙂

Čo toleruješ pravidelne každý deň?

Vstávanie o 6:00 hod.

Ak by si mohla poslať “hlasovku” celému svetu, čo by si v nej povedala?

Nebuďte vážni, nebuďte nudní, vystrite sa.

Titulka: @luczofcik.photography
Fotografie: @ywetten

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search