Starostlivosť o pokožku v lete s Vilgain: sprchovacie gély a mydlá

V teple letných mesiacov potrebuje naša pokožka zvláštnu pozornosť. Od slnka až po chlór v bazénoch, množstvo faktorov môže ovplyvniť stav našej pokožky, navyše ju viac vystavujeme “na obdiv”. Je preto dôležité vybrať správne sprchovacie gély a mydlá, ktoré poskytnú našej pokožke potrebnú starostlivosť a ochranu. V tomto článku si predstavíme značku VILGAIN a jej prírodné sprchovacie gély a mydlá.

Bio Aloe Vera

Bio aloe vera je jednou z najužitočnejších prírodných zložiek pre starostlivosť o pokožku v lete. Má upokojujúce a hydratačné vlastnosti, ktoré pomáhajú pokožke zvládnuť následky nadmerného vystavovania slnku. Bio aloe vera tiež podporuje hojenie, čo je užitočné pre pokožku podráždenú slanou vodou alebo chlórom.

Bio Kokos

Bio kokos je ďalšou vynikajúcou zložkou pre letnú starostlivosť o pokožku. Kokosový olej je bohatý na mastné kyseliny, ktoré pomáhajú hydratovať pokožku a zabraňujú jej vysušeniu. Má tiež antibakteriálne vlastnosti, ktoré pomáhajú chrániť pokožku pred bakteriálnymi infekciami, ktoré sú bežné v horúcich a vlhkých podmienkach.

Levanduľa

Levanduľa je známa svojimi upokojujúcimi a antiseptickými vlastnosťami, ktoré sú mimoriadne prospešné pre pokožku v lete. Levanduľový extrakt pomáha zmierniť podráždenú pokožku, zároveň pôsobí proti baktériám, ktoré môžu spôsobiť vyrážky alebo akné.

Aktívne Uhlie

Aktívne uhlie je silný detoxikant, ktorý pomáha odstraňovať nečistoty a toxíny z pokožky. Je ideálny pre použitie v lete, keď sa pokožka často cíti zaťažená a mastná. Mydlá alebo sprchovacie gély s aktívnym uhlím môžu pomôcť pokožke dýchať a pôsobiť sviežo.

Organické extrakty z divokých sibírskych bylín

Organické extrakty z divokých sibírskych bylín, ako je ženšen, môžu poskytnúť množstvo benefitov pre letnú starostlivosť o pokožku. Ženšen je známy svojimi regeneračnými a antioxidačnými vlastnosťami, ktoré pomáhajú obnovovať a chrániť pokožku pred poškodením spôsobeným slnkom.

Mandarínka s rozmarínom

Mandarínka a rozmarín je nečakaná, ale vynikajúca kombinácia pre starostlivosť o pokožku v lete. Tieto prírodné zložky sú oceňované nielen pre svoje vône, ale aj pre svoje výhody pre pokožku.

Mandarínky sú plné vitamínu C a antioxidantov, ktoré pomáhajú chrániť pokožku pred poškodením spôsobeným slnkom a podporujú jej prirodzený regeneračný proces. Ich kyselina citrónová tiež pôsobí ako prirodzený peeling, ktorý pomáha odstrániť mŕtve kožné bunky a odhalí sviežu, žiarivú pokožku.

Rozmarín je silný antiseptický a antibakteriálny prostriedok, ktorý je ideálny pre pokožku, ktorá je náchylná na vyrážky alebo akné, zvlášť v lete, kedy sú tieto problémy bežné. Rozmarín tiež stimuluje krvný obeh, čo pomáha pokožke vyzerať sviežo a zdravo.

Mydlá alebo sprchovacie gély, ktoré obsahujú mandarínku a rozmarín, poskytujú tieto výhody v jednom produktu. Vďaka nim je možné vychutnať si príjemné vône a zároveň poskytnúť pokožke potrebnú starostlivosť v teplých letných mesiacoch.

Borovica s grepom

Dvojica borovica a grep prichádza ako skvelé spojenie pre starostlivosť o pokožku v letných mesiacoch. Tieto dve prírodné zložky poskytujú jedinečnú kombináciu výhod, ktoré môžu vašej pokožke skutočne prospieť.

Borovica je známa svojimi silnými detoxikačnými a antiseptickými vlastnosťami, ktoré môžu byť mimoriadne prospešné pre pokožku v lete. Táto bylina pomáha vyčistiť pokožku od nečistôt a nadbytočného oleja, čo môže pomôcť predchádzať vyrážkam a akné. Borovica tiež stimuluje krvný obeh a podporuje zdravie pokožky.

Grep na druhej strane je bohatý na vitamíny a antioxidanty, ktoré pomáhajú chrániť pokožku pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi a slnkom. Grep tiež obsahuje kyselinu citrónovú, ktorá pomáha odstraňovať mŕtve kožné bunky a podporovať jas a zdravý vzhľad pokožky.

Mydlá alebo sprchovacie gély obsahujúce borovicu a grep môžu priniesť tieto výhody priamo do vašej dennodennej rutiny starostlivosti o pokožku. Tieto produkty môžu pomôcť udržiavať vašu pokožku čistú, zdravú a žiarivú počas celého leta. Ako bonus, ich prírodné vône vám môžu ponúknuť chvíle relaxácie a pokoja pri každom použití.

Organické mydlá a ručná výroba

Pri výbere mydiel pre letnú starostlivosť o pokožku je vhodné zvážiť organické mydlá, ktoré sú vyrobené ručne. Tieto mydlá obsahujú prírodné zložky a sú často vyrobené bez agresívnych chemikálií, ktoré môžu pokožku vysušiť.

Bambucké mydlo

Bambucké mydlo je vynikajúcou voľbou pre letnú starostlivosť o pokožku. Bambucké maslo je bohaté na vitamíny A a E, ktoré pomáhajú hydratovať a regenerovať pokožku. Je to tiež skvelý zvlhčovač, ktorý pomáha zamknúť vlhkosť v pokožke a zabraňuje jej vysušeniu.

Vo všeobecnosti je dôležité si uvedomiť, že v lete by mala byť starostlivosť o pokožku zameraná na hydratáciu, ochranu a regeneráciu. A to nielen vďaka správnym sprchovacím gélov a mydlám, ale aj vďaka zdravému životnému štýlu, vrátane pitia dostatku vody a stravovania sa vyváženej stravy.

Pozrite si tiež 7 tipov pre svieži vzhľad pokožky

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search