Myšlienky muža: letné lásky sú krásne, ale častokrát prinášajú aj bolesť

Myšlienky…

…citáty, úvahy…kto pre ne nemá slabosť? Myseľ. Ako tá nás vie potrápiť!

“Sleduj svoje myšlienky. Stanú sa z nich slová. Sleduj svoje slová. Stanú sa z nich skutky. Sleduj svoje skutky. Stanú sa z nich zvyky. Sleduj svoje zvyky. Stane sa z nich tvoja osobnosť. Sleduj svoju osobnosť. Stane sa z nej tvoj osud.”

Každý človek má svoju druhú stránku. Tú, ktorá žije v našich myšlienkach, ukrytá pred svetom. Tento vnútorný hlas ovplyvňuje naše myslenie, slová, skutky, vzťahy aj naše vlastné osudy.

@myslienky_muza je profil na IG, osobný blog muža so zaujímavými myšlienkami na svet okolo seba, vzťahy a svojimi výrokmi inšpiruje tisíce sledovateľov. Toto je rozhovor s jeho maličkosťou, inšpiruj sa tiež!

Kde čerpáš inšpiráciu na svoje myšlienky?

Inšpiráciu na myšlienky čerpám z vlastného srdca, nakoľko som tvorivý človek a baví ma to. Navyše ma baví byť inšpiráciou pre ľudí a robiť ich život šťastnejším, lepším a kvalitnejším.

Ako by mohol človek, ktorý ťa v živote zranil, napraviť to, čo urobil?

Táto otázka je veľmi dobrá. Záleží od toho, ako by ma zranil a tiež záleží od toho, aký vzťah s tým človekom mám. Ale snažím sa ľuďom odpúšťať a nájsť spoločnú reč.

Každý robíme nejaké chyby. Život máme iba jeden, bola by škoda si neodpustiť.

Mohol by to napraviť napríklad úprimným ospravedlnením a následným konaním dokázal, že to aj naozaj úprimne ľutuje.

Na čo by si chcel byť expert?

Určite by som chcel byť expert v maľovaní, nakoľko maľovanie je krásne umenie, ale na tom nemám ani štipku talentu. S blízkymi ľuďmi sa smejeme na tom, že som asi najhorší maliar minimálne v strednej Európe 😀

Ak by si mohol mať v živote garantovanú 1 vec, ktorá by to bola?

Rozhodne by to bolo zdravie, zdravie má človek iba jedno jediné.

Čo je podľa teba účinná náplasť na zlomené srdce?

Najlepšia náplasť na zlomené srdce je podľa mňa sebaláska. Ak sa človek dostatočne miluje, príjme sklamania v láske, odmietnutia oveľa lepšie ako človek, Ktorý túži byť milovaný, ale nemiluje dostatočne seba.

Aký je to zdravý egoizmus?

Zdravý egoizmus je veľmi dôležitý. Je potrebné, aby človek vedel naplniť svoje potreby tak, aby tie potreby vzájomne pomáhali aj okoliu a iným ľuďom.

Napríklad človek, ktorý mysli len na seba, ukazuje iba seba, chváli sa sebou, vidí iba seba, možno živí svoje ego, ale aj tak ho nikdy nenaplní a cíti sa prázdny, častokrát takíto ľudia skončia so syndrómom vyhorenia. Pokiaľ ale človek rozdáva to svoje ja iným v prospech okolia, spoločnosti a aj seba samého, ten človek to robí dobre.

Aká je láska z pohľadu muža?

Láska z pohľadu muža je odlišná než je to u žien. Ale je to tá potrebná láska, ktorá každej žene chýba. Napríklad láska, ktorá chráni – nakoľko ženy prirodzene túžia byť chránené a my muži sme stvorení ako ti ochrancovia a bojovníci, ktorí majú chrániť a bojovať, žiaľ sa v dnešnej dobe človek čoraz viac stretáva s tým, že viac chránia a bojujú ženy ako muži.

Z môjho pohľadu muža je láska k žene niečo, ako keď sa stará človek o kvet, aby kvet kvitol,
musí ho správne polievať a naplniť všetky jeho potreby. Iba tak môže kvet vyrásť do úplnej krásy.
A to je na tom najkrajšie, robiť ženu šťastnou, naplnenou a žiarivou.

O čom bude tvoja kniha a kedy sa na ňu môžeme tešiť?


Knihu chystám už dlhšie, ale nakoľko si na nej dávam naozaj záležať, tak to vydám do sveta zrejme niekedy na konci tohto roku.
Máte sa určite na čo tešiť, lebo tam bude od skvelých myšlienok, inšpirácií či výborných informácií naozaj všetko.

Ako vnímaš letné lásky?

Letné lásky sú krásne, ale častokrát prinášajú aj bolesť. Myslím ale, že by pre mnoho hlavne mladých bolo lepšie vidieť takéto letné lásky menej ružovými okuliarmi, lebo rýchle letné lásky bývajú krásne, čo je super, ale rýchlym koncom a silno ružovými okuliarmi vedia duši ublížiť.

Mladým odporúčam, aby žili v prítomnom okamihu, užili si krásne momenty, pocity, ale zároveň to, aby boli vedomí toho, že všetko sa môže v živote skončiť. Títo ľudia sa potom s týmto uvedomelým prístupom na konci takýchto vzťahov rýchlejšie a hlavne zdravšie vyrovnávajú so skončením.

Avšak musím dodať, že z letnej lásky môže byť pokojne aj láska na celý život. To všetko je na láske samotnej krásne.

Tvoj obľúbený výrok je…

Mám viacero obľúbených výrokov, ale poslednú dobu ma zaujal tento:


Každý je génius! Ale keď budeš rybu posudzovať iba podľa toho, či dokáže vyliezť na strom, potom si bude po celý život myslieť, že je hlúpa. 

Ďakujem za rozhovor a prajem všetkým pekny deň.

🙂

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search