Milan Kolcun: Košice sú mi takmer rodinou

Košická ikona, certifikovaný sprievodca netradičnými potulkami mestom Košice, spisovateľ, talkmaster vlastnej talkshow BEZ ŠEPKÁRA, autor a moderátor humoristického programu GlosatorsKe. V najnovšom rozhovore na naše otázky odpovedá Milan Kolcun 🙂

Kde sa rád zatúlate sám? Kde je to vaše “šťastné” miesto a kam by ste sa chceli raz pozrieť?

Rád sa zatúlam vždy do Dómu. Pozerám si v ňom detaily, keďže tam ich je neúrekom. Trebárs na každom jednom oltári. Alebo malé kamenárske značky hľadám, ktoré sú od stredovekých majstrov.

A rád tam pozorujem ľudí. Ako sa menia. Vchádzajú ustarostení, unavení, no po chvíli pookrejú, vychádzajú von už s inými myšlienkami, pokojnejší. Niektorí aj vyspovedaní či zosobášení.


Rád by som sa pozrel do každého zákutia Košíc, na každé miesto, ktoré ešte v tomto meste nepoznám. A vo svete do všetkých veľkých miest.

Aké sú Košice vašimi očami?

Košice sú mi takmer rodinou. Takmer každý deň mi v meste veľa ľudí zdraví a ďakuje za výbornú talkshow alebo za humornú show GlosatorsKe či za peknú prehliadku mesta.

Ktorá kritika vás v živote výrazne ovplyvnila?

Bolo ich veľa, keď som musel korigovať svoje úvahy, názory… Priame i nepriame. Najviac som vďačný za kritiku, ktorá smeruje k mojej pýche.

Aká je vaša obľúbená kniha? A kde si môžeme zakúpiť tie vaše?

Moja obľúbená kniha je Predčítač od Bernharda Schlinka. Svoju poslednú knihu som vydal vlastným nákladom a dostať sa k nej dá tak, že ma skontaktujete. Ostatné moje knihy dostať v kníhkupectvách.
O pár týždňov mi vyjde spolu s Jánom Zachariášom kniha aforizmov a slovných hračiek.

Na čo sa ešte tešíte v tomto roku?

Teším sa zakaždým na najbližšiu talkshow, na najbližšie GlosatorsKe, na najbližšiu tému potuliek. To sú neopakovateľné nádherné pocity, keď som na javisku a môžem rozosmievať ľudí i na to, ako sa mi potom budú ľudia prihovárať, že to bol fajn program.

Ilustrácia: @ondrejzkosic

Čo vám dáva energiu a čo vám ju berie?

Energiu mi dávajú kreatívni ľudia okolo mňa, odoberajú hundroši, konšpirátori a väčšina politikov. Odoberači energie ma však zároveň učia pokore a empatii.

Ktorý z vašich snov ešte chcete dosiahnuť?

Všetky moje nápady ako talkshow Bez šepkára, potulky či program GlosatorsKe, boli predtým mojimi snami. Veľmi veľa snov sa mi splnilo.

Ešte snívam o tom, že ľudia budú k sebe zmierlivejší a nebudú konflikty hrotiť.

K tomu by som rád aj prispieval svojou prácou i každodenným životom.

Za rozhovor zo srdca ďakujeme! 

P. S. Najbližšia potulka bude 7.-9. októbra (p)o najkrajších dielach verejného cintorína www.potulka.sk

Najbližšia talkshow Bez šepkára bude 23. septembra (piatok) o 17:00 a 19:30 na Malej scéne. :
aj s Tomášom Hudákom – standup komik, scenárista.
Moderujem ja, čoby Milan Kolcun
Vstupenky: https://www.navstevnik.sk/detail-podujatia?showId=1013655&eventId=1036074

21. septembra (streda) moderujem humoristickú show GlosatorsKe v obrátenej pyramíde na Terase o 18:00. Glosujú: Peter Stašák – spevák, Anikó Vargová – speváčka a ďalší.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search