Lady Vivian: Buď svojou vlastnou múzou

Ráno vstaneš, pozrieš sa do zrkadla a okamžite sa začneš kritizovať. Negatívne myšlienky a sebakritika nastavuje pre tvoj deň nesprávny tón a z dlhodobého hľadiska ovplyvňuje tvoju sebadôveru. Prečo namiesto toho, aby si kritizovala svoje telo, si nedopraješ láskavé pohladenie, uznanlivý žmurk do zrkadla a ľúbezné slová? Na Lady Vivian som natrafila náhodou, ale okamžite mi padla do očka. Vieš prečo?

Inšpiruj sa.

Prečo je kladný vzťah k svojmu telu a zovňajšku pre teba dôležitý?

Ja som to jediné, čo mám. Máme jedno telo. Jeden pokus v živote. Tak prečo sa trápiť pre veci, ktoré nevieme zmeniť? Áno, je fakt, že ani ja nie som Body Positive každý deň v roku, no je úplne normálne mať dni, keď je to so sebaláskou horšie a kedy lepšie. Avšak, ak nás trápi niečo, čo zmeniť vieme, tak to treba napraviť. Body Positivity je pozitívny vzťah k telu. Aktívny vzťah.

Čo si myslíš o ľuďoch, ktorí sa vysmievajú ženám s krivkami?


O takých si nemyslím nič. Ľudia, ktorí sa vysmievajú hocikomu, ženám, mužom… tak takí sú zo seba najviac nešťastní a takto si to kompenzujú. Ja im tú moc do ruky nedám, a preto im nevenujem svoj čas.

S bodyshamingom sa stretávajú aj ženy bez tých kritizovaných kriviek, ba dokonca aj muži, len “sa z toho nerobí taká veda”. Čo by si odkázala všetkým, ktorí mu denne čelia?


Nedať sa! Ja viem, že je to extrémne ťažké, ale skúste sa aspoň raz postaviť zoči-voči takému človeku a úplne s kľudom ho konfrontovať.

Body positivity sa často označuje ako toxické. Aký máš na to názor?


Body Positivity je sociálne hnutie, o ktorom môžeme hovoriť už vo viktoriánskom období. Čiže toto hnutie určite nie je toxické. Čo ale toxické je, resp. môže byť, sú ľudia, ktorí ho zneužívajú a zakrývajú pod tento životný štýl aj to, čo tam nepatrí. Pretože na tom, že si vážime samých seba a správame sa k sebe s úctou a láskou nie je nič zlé.

Ako teda milovať svoje telo?


Je to cesta. Určite sa to nedá zo dňa na deň. Ako prvé si treba uvedomiť, že každodenné urážanie sa nikam nevedie. To nás šťastnými neurobí. Ak už tohto máme dosť, môžeme na tomto vzťahu sebalásky začať pracovať. Postupne si uvedomovať svoje hodnoty. Kladné stránky. Pracovať na svojich nedostatkoch. Uvedomiť si, aké sú. A jeden po druhom si k nim vytvoriť vzťah. Nie je to jednoduché, ale stojí to za to.

Čo je to burlesque?


Burlesque je performatívne umenie. Je to spojenie divadla a tanca. Je to vášeň. Je to sexy. Je to ženské a s vašou fantáziou to robí zázraky. K burlesque patrí aj nahota, ktorá pre mňa znamená absolútnu slobodu.

Máš sa rada a je to vidieť. Je to krásny pohľad. Vedieš svoje workshopy. Čomu sa venujú?


Workshopy a aj kurzy sa venujú presne tomuto! Mať sa rád a prebudiť v sebe tú vášnivú, krásnu a odvážnu ženu. Na hodinách sa  učíme jednoduchú choreografiu, zameranú vždy na určitú časť nášho tela. Sme pri tom oblečené tak, aby sme sa cítili krásne. Učíme sa dívať sa na seba do zrkadla a zaľúbiť sa do seba.

Foto: Viktória Akbariová - @wixana

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search