Čo nám o sebe prezradil talentovaný umelec Jozef Stančík?

Vraví sa, že skutočný umelec nie je ten, kto je inšpirovaný, ale ten, kto inšpiruje ostatných. Jozef Stančík je meno úspešného umelca s nesmiernym talentom, ktorý inšpiruje mnohých ľudí navôkol a jeho diela majú svetu rozhodne čo povedať. Vyspovedali sme ho, na čom práve pracuje, kde sa môžeme pokochať jeho tvorbou a čo robí, ak práve netvorí.

Čo pre teba znamená úspech?

Pre mňa znamená úspech, keď môžem robiť to, čo milujem najviac na svete, mať pocit, že robím ľuďom radosť mojou prácou a budiť sa s pocitom, že sa teším na tento deň..

Kto alebo čo ťa inšpiruje v Tvojej tvorbe?

Inšpiruje ma veľa ľudí a veľa vecí, ja som odmalička veľmi rád čítal knihy a postupne som čítaval viac o významných ľuďoch, zisťoval som, že sú to tiež ľudia ako my ostatní, len to, ako trávili svoje dni, čomu sa venovali, na čo sústredili svoje myšlienky – to ich oddelilo od priemeru, takže koniec koncov knihy ma inšpirovali asi najviac a samozrejme okolitý svet príroda, proste život 🙂

Prezraď nám, na čom momentálne pracuješ?

Momentálne pracujem asi na 20tich obrazoch, na módnych návrhoch, na dizajne nábytku, je to kreatívny guláš jak sa patrí 🙂

A ako rád tráviš čas, keď nepracuješ?

Keď nepracujem, tak rád chodím do kina, cestujem ak je čas 🙂 Mám rád knihy, filmy a mám rád kávu, takže som schopný na novom mieste, kde sa nachádzam, obehnúť aj 5 kaviarní za pár hodín:)

Aká je tvoja obľúbená spomienka?

Obľúbené spomienky sú hlavne tie, ktoré boli emotívne, rodinné záležitosti, alebo keď moji klienti plačú od dojatia, keď dostanú obraz odo mňa:) Potom sa stískame a radujeme a to je tak strašne milé, nabíja ma to energiou:)

Čo bolo najväčšie šialenstvo, aké si kedy v živote urobil?

Najväčších šialenstiev som možno zažil viac ako 10 ľudí dokopy za celý život, ale asi by som o tom nerád písal, nechcem byt zlý príklad:) Radšej chcem inšpirovať v tom dobrom.

Aká bola naj rada, ktorú si dostal?

Naj rada akú som dostal, bola od môjho profesora na vysokej, znela nejako takto:

Na to, aby si sa zlepšoval v práci a v živote, musíš potlačiť ego a prijať kritiku a poučiť sa z nej, lebo na piedestáli môžeš byt chvíľku, ale bez pokory sa nezlepšíš a svet ťa prevalcuje.

…a to vidíme každý deň, ako sa ľudské egá valcujú a ničia si život a úplne zbytočne.

Čo by si však ty poradil začínajúcim umelcom?

Poradil by som hlavne mať príjem, nejakú istotu, pracovať popri tvorbe a mať zápal pre vec a disciplínu ako samuraj:)

Kde môžeme vidieť tvoju tvorbu? Chystáš nejaké novinky?

Moju tvorbu môžete vidieť vo VIVO! Bratislava, v rôznych podnikoch na Slovensku a hlavne na internete, tam sa “deje” toho asi najviac:)

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search