Jej videá vás zaskočia. Crazy Deya o svojom humore a hejtoch

Mľaskanie pri jedle, afekt, “odveci poznámky”, sarkazmus, svojský humor. Toto uvidíte na prvý pohľad vo videách, ktoré tvorí Andrea, na instagrame známa ako @crazydeya. Neodrádza ju ani kritika a na urážky vie reagovať ako inak, s humorom jej typickým a poriadne ironicky. Opýtali sme sa jej, kde chodí na nápady na svoje videá, čím chcela byť ako dieťa, no prezradila nám tiež, čo je jej snom 🙂

S akou odozvou sa stretávaš na obsah, ktorý tvoríš?

Stretávam sa s veľmi dobrou aj s horšou odozvou. Vždy sa na všetko nájdu dva uhly pohľadu. Svoj obsah som od minulého roka vytvorila prevažne na hejtoch. Preto pri každom videu predpokladám, že môžem dostať dobrý a rovnako aj zlý feedback. Zlých je však vždy menej ako dobrých.

Občas ma zastavia ľudia na ulici, objímu ma, porozprávame sa alebo sa so mnou len chcú odfotiť.

Kedysi som z toho mala stres. No odkedy žijem v Bratislave, vnímam to pozitívne. Ale môžem povedať, že ľudia na mojej vlne chápu môj humor.


Berieš si kritiku a hejt osobne, alebo to dokážeš otočiť na srandu?

Hejty nemôžem brať osobne. Zvlášť, keď vidím akí ľudia ich píšu. Väčšinou sú sami smutní, sklamaní životom, zle naladení alebo majú nejaké trápenie v živote. Svoju zlosť si potom vylievajú kritikou na druhých. S niektorými však súhlasím, lebo ak vidia jedno či dve videá a nesledujú ma pravidelne, musí to byť pre nich šok (smiech). Prevažne hejt otočím na srandu, alebo si ho prečítam a neriešim. To robím aj v reálnom živote. Ak je však veľmi urážajúci, viem „zaťať“ do živého aj ja. Občas to ale ľudia prestrelia a urážajú ma klamstvami (zlatokopka, nadávky…), čo je už cez čiaru. Tu je však veľmi tenká hranica medzi humorom a vážnosťou. Pretože nikdy neviem, či ma dotyčný chce skutočne uraziť alebo sa chcú urážlivým komentárom dostať do videa, kde ich hejt okomentujem.


Ak by si sa mala opísať 3 slovami, ktoré by to boli?

Roztržitá, citlivá, strelená.


Čo si sa naposledy naučila nové o sebe?

Bolo to len nedávno. Uvedomila som si, že chcem byť sama sebou. So všetkými chybami a prednosťami. Roky mi na mne veľa vecí vadilo. No teraz sa dokážem brať viacmenej taká aká som, bez výčitiek. Akoby som sa zmierila s tým kto som a že zmeniť môžem iba to čo skutočne chcem ja, nie iní ľudia. Kedysi som veľmi chcela byť taká ako chceli ostatní. Práve tieto moje „crazy“ drzé videá mi naštartovali pohľad na seba a ostatných. Lebo aj vďaka konštruktívnej kritike sa veľakrát posúvam vpred.


Čím si chcela byť ako dieťa a čomu sa venuješ dnes?

Celé detstvo som chcela byť herečkou a známou osobnosťou. Potom prišlo obdobie, že budem zverolekárka. No po zistení, že sa mám učiť na „prijímačky“ ma chuť študovať prešla 😀 Neskôr prišlo kreatívne obdobie, ktoré trvalo až do dospelosti. V tej dobe som chcela byť módnou návrhárkou. To sa mi z časti splnilo na malej módnej prehliadke, kde som úspešne prezentovala moje modely. Avšak práve tam som zistila, že ma to nenapĺňalo pocitom, aký som čakala.

Odvtedy je mojím snom byť v živote šťastná. Robiť veci, ktoré ma napĺňajú. Byť s ľuďmi, ktorých mám rada a robiť rovnako šťastnými všetkých okolo seba smiechom. Preto ma veľmi teší, keď sa ľudia na mojich videách pousmejú a urobia im deň krajším.


Kde čerpáš inšpiráciu na svoje videá?

Prevažná väčšina mojej tvorby sú moje vlastné reakcie, ktoré vymyslím behom pár sekúnd. Každý, kto ma sleduje môže vidieť, že sú to „random“ videá bez akejkoľvek prípravy a scenára. Sú natočené behom 15 – 30 sekúnd. Mám aj videá, ktoré sú trendové. No tých je veľmi málo a sú to prevažne Tiktok videá, ktoré točia viacerí ľudia na nejaký zvuk, hudbu alebo pohyb či scénku z videa, ktoré sa stalo virálnym.


Si takáto „crazy“ aj v skutočnosti?

V skutočnosti som miernejšia. Mám dni kedy som „crazy“, no je ich málo a iba pri správnych ľuďoch. Prevažne som v spoločnosti tichšia alebo sa zapojím do debaty a prispôsobujem sa okoliu. Lebo nie každý chápe typ môjho suchého humoru (mimochodom milujem primitívny humor). Avšak keď som s ľuďmi, ktorí majú rovnaký sarkastický a primitívny humor ako ja, nepoznám hranice.


Aký je tvoj obľúbený výrok, ktorým sa riadiš?

„Všetko sa dá, len treba chcieť. Všetko je možné, len to chce čas.“

V živote verím na zázraky a verím, že všetko je možné. Aj to, v čo ľudia už prestali veriť.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search