Nie je túra bez Štúra

Nie je túra bez Štúra nie je iba typický združený rým. Pod týmto názvom sa ukrýva cestovateľský blog, ktorý ťa prevedie naprieč našou krásnou krajinou. Vyber sa na potulky spolu so sympatickým Radom a poď sa pozrieť na miesta, ktoré ti vyrazia dych a načerpaj inšpiráciu na výlety, ktoré rozhodne nemôžu chýbať na tvojom cestovateľskom zozname!

Toto je rozhovor s ním pre Queendom 🙂

Máš nejaký cestovateľský sen?

Ja mám dokonca viacero cestovateľských snov aj v rámci Slovenska. Veľmi by som chcel skúsť prejsť nejakú hrebeňovku v Nízkych Tatrách či navštíviť Múzeum Andyho Warhola v Medzilaborciach. Verím, že si ich čoskoro splním. A jedným z tých najväčších snov v rámci zahraničia je New York, kde sa chystám koncom tohto roka a už sa neviem dočkať.

Keď si chceš urobiť radosť, aké tri veci urobíš ako prvé?

Spravím si kávu, zapálim si vonnú tyčinku a pustím si nejakú príjemnú relaxačnú hudbu.

Aké je tvoje naj miesto na reset hlavy?

Kdekoľvek v prírode či horách, kde nestretnem veľa ľudí. Tam si viem oddýchnuť a zároveň načerpať veľa novej energie. Mám napríklad veľmi rád Malé Karpaty, ktoré ponúkajú krásne výhľady a vždy sa tam rád vraciam.

Daj nám 3 tipy na nenáročnú túru, ktorá stojí za to

Začnem spomínanými Malými Karpatmi, konkrétne Jeleňou horou. Tento tip je vhodný pre všetky vekové kategórie. I keď patrí k tým nižším vrchom, ponúka krásne výhľady. Vidieť možno Plavecký hrad a dokonca aj Rakúske Alpy. Naposledy som tam bol pri západe slnka a bol to mega zážitok.

Sivec, v Košickom regióne, je vápencový hrebeň s výrazným ostrým skalnatým bralom a priľahlými strmými svahmi. A už sa u mňa stáva zvykom, že vždy, keď som na východe, tak ho nesmiem vynechať. Ide o skvelý tip na rýchlu a nie až tak náročnú túru s krásnymi výhľadmi.

A mojím tretím tipom je Rozhľadňa Ostredok, známa aj ako “Bencúrova veža” v Demänovskej doline. Ide o dvojposchodovú rozhľadňu, ktorá sa vypína vo výške približne 7 metrov a ponúka krásne výhľady na Chopok, Ďumbier či Poľanu.

Čo by si v našej krajine nevymenil ani za svet?

Hory. Tie milujem! Robia našu krajinu jedinečnou a mali by sme byť na ne hrdí.

Ktorá kritika ťa v živote výrazne posunula vpred?

Asi každá jedna, ktorá prišla. Či už menšia alebo väčšia. Kritiku (ak je na mieste) je dobré vypočuť si a pracovať s ňou. Ale je pravda aj to, že ja sa snažím sám seba motivovať priebežne každý deň. A nepotrebujem k tomu ani kritiku iných. Myslím si, že svoj život máme vo vlastných rukách a nikto a nič by nás nemalo odradiť od našich snov a cieľov, ktoré máme.

Máš obľúbený výrok?

Všetko je tak, ako má byť! 

Ak by si mohol poslať 30 sekundovú správu celému svetu, čo by si povedal?

Byť menej sebeckí a viac pozerať na iných! Želal by som si pre našu planétu viac uvedomelejších ľudí a ľudí, ktorí sa pričinia o jej ochranu a záchranu. Je dôležité si uvedomiť, že máme veľký podiel na tom, ako dlho bude ešte Zem Zemou a bude možné ju obývať. Tak si to nepokazme!

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search