Dámy, opäť máme problém: SEBAOBETOVANIE

Mysleli ste si, že keď už raz prejde tá kvantová zmena v myslení, už to nebude treba opakovať? Že keďže sme riešili konkurenciu, už nebudú ďalšie problémy? Nanešťastie, je tu ďalšia zápletka vo svete moderných žien, ktorú musíme riešiť. Prichádza v podobe tichého hrdinstva, ktoré sa nazýva sebaobetovanie.

Ach, sebaobetovanie

Znie to vznešene, že? Byť tou, čo vždy myslí na ostatných, predtým než na seba. Tá, ktorá obetuje svoj čas, energiu a niekedy dokonca aj svoje šťastie, aby urobila ostatných šťastnými. Ale kým je táto žena, keď sa zhasnú svetlá a ona je sama so svojimi myšlienkami?

Skrytá za touto sebaobetujúcou maskou je často pocit nedostatku, strach zo zamietnutia alebo potreba byť potrebnou. V istom zmysle je to obranný mechanizmus, ktorý nám hovorí: „Ak budem všetko pre všetkých, budú ma ľudia mať radi.“

Ale tu je tvrdá realita:

Neustále sa obetuvávať na úkor seba samej nie je cestou k šťastiu. V skutočnosti to môže viesť k vyhoreniu, depresii a hlbokému pocitu osamotenia.

Nemusíte sa vzdať pomoci iným alebo byť láskavou a starostlivou osobou. Ale je dôležité vedieť, kedy povedať „nie“ a kedy si nájsť čas len pre seba. Myslím, že všetky vieme, že ak sa o seba nestaráme, nemôžeme sa starať ani o iných.

Dámy, je čas, aby sme si uvedomili hodnotu seba samých. Nie sme tu len preto, aby sme naplnili potreby iných. Máme svoje sny, túžby a potreby, ktoré si zaslúžia byť počuté a realizované.

Takže nabudúce, keď cítite, že sa ponáhľate pomôcť iným na úkor seba samých, zastavte sa a spýtajte sa seba: „Čo potrebujem ja?“ A dajte si ten čas a priestor, ktorý si zaslúžite. Sebaobetovanie môže znieť vznešene, ale sebaláska a sebapoznanie sú to, čo nás skutočne posúva vpred.

Prečítajte si tiež:

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search