Je SELFLOVE sebecká?

Rozhodnite sa byť k sebe najláskavejší a zhovievavejší, keď veci nejdú podľa plánu. Keď zakopnete a spadnete. Keď hovoríte nesprávne veci. Keď vás niekto odmietne, alebo čosi zlyhá. Opýtajte sa prv seba, čo potrebujete, a potom na seba nastriekajte spŕšku láskyplných slov. Každý deň nanovo.

SELFLOVE

Zamerajte sa na to, že ste niekto, kto je hodný lásky. Sebalásky. Ak sa dnes nachádzate v bode, kedy sa nemilujete, je ťažké urobiť obrovský skok a zmeniť to od základov. Rovnako ako pri budovaní vzťahov, sebaláska vyžaduje disciplínu a dôsledné cvičenie.

Namiesto lásky k sebe samému sa zamerajte na to, aby ste sa stali niekým, kto miluje. Zamerajte sa na to, čo obľubujete na ľuďoch, s ktorými sa stretávate, čo dokážete oceniť, za čo im vďačíte. Zamerajte sa na to, čo vám zlepšuje náladu a robí vaše dni krajšími. Jednoducho upravte svoje myslenie a cítenie na pozitívne emócie, a to tak, že nájdete čo najviac vecí, ktoré milujete.

Je jednoduché milovať a byť milovaný, keď idú veci podľa plánu, keď uspejeme a ľudia nás majú radi. Platí to však rovnako, keď sa veci, vzťahy a plány pokazia? Práve v takýchto životných bojoch bývame na seba tvrdší.

PRESTAŇTE SA POROVNÁVAŤ

Porovnávanie je zabijakom sebalásky. Nie sme zvyčajne milí, ak ide o porovnávanie sa, všakže? Obvykle vezmeme svoje najväčšie chyby a neúspechy a porovnávame ich s úspechom niekoho iného. Je úplne logické, že sa potom cítime mizerne. Uvedomte si, že tvoríte svoj vlastný príbeh. Nemôžeme porovnávať svoj život s niekým iným, bez ohľadu na to, či sa poznáme, nikdy nevieme, ako sa cítia, alebo ako vnímajú svoj život. Namiesto toho sa sústreďte na seba, svoju cestu a ciele.

KROK ZA KROKOM

Aj malé kroky vpred vás posúvajú ďalej na ceste za vašimi snami. Vytvorte si život, po ktorom túžite. Túžby sú silné. Konajte, premeňte tieto sny na skutočnosť, vážte si seba a milujte sa za to, kým ste a kým sa stávate.

Neberte sa príliš dramaticky a nesnažte sa zmeniť celé svoje bytie zo dňa na deň.

Postačia malé a konzistentné kroky v smere, ktorý vzbudzuje radosť, starostlivosť a lásku. Ak vám záleží na svojich snoch, a teda aj na sebe, je to dôkazom, že ste hodní žiť život, v ktorom ste na rebríčku číslo jeden vy a nik iný!

TU A TERAZ

Všetci máme tendenciu odkladať svoj život na zajtra. Zajtra to urobím, zajtra si privstanem, od zajtra začnem… Prestaňte snívať, prestaňte o tom hovoriť, začnite konať. Hneď.

Na čo ešte čakáte? Bude niekedy lepší čas než práve teraz?

EMOČNÁ NAVIGÁCIA

Požiadajte o pomoc svoje inštinkty. Máte cieľ? Výborne. Teraz si predstavte, že vás vedú vaše emócie. Keď sa cítite dobre, ste v súlade so svojím vyšším ja. Keď sa cítite zle, mala by to pre vás byť červená stopka, zastavte na okamih. Niekedy totiž postačí zmeniť len uhol pohľadu. Každý z nás sa občas zasekne uprostred otáčavých dverí (autorka článku aj mimo metafory), no dôležité je, ako sa prihovárame sami k sebe.

Skúste „cítim sa stratene“ nahradiť slovami „robím maximum, aby som sa posunul dopredu“.

Hneď to znie lepšie, však?

PREČ S TOXICITOU!

Obklopte sa ľuďmi, s ktorými sa cítite dobre. Je to veľmi dôležité, a preto znova: obklopte sa ľuďmi, s ktorými sa cítite sakra dobre! S ktorými ľuďmi trávite najviac času? Inšpirujú vás, napĺňajú vás a chcú pre vás to najlepšie? To, že ste priatelia, rodina, neznamená, že nevyhnutne musíte tráviť spoločne všetok čas. Ak si potrebuješ od niekoho „oddýchnuť“, neznamená to automaticky, že si prestanete byť blízki, no niekedy práve naši najbližší môžu byť pre nás toxickí. Nie je vôbec sebecké, ak začnete byť prieberčiví v tom, s kým trávite svoj čas.

ZDRAVÉ NÁVYKY

Vytvorte si priestor pre zdravé návyky. Začnite sa o seba skutočne starať, a to tým, že odzrkadlíte v sebe to, ako sa stravujete, cvičíte, ako myslíte, čomu venujete svoj čas. Nerobte to preto, že to musíte, ale preto, že vám na sebe záleží. Otravuje vás cvičenie v posilke? Skúste prechádzky v prírode. Vymeňte aktuálne správy za podcast, ktorý vás „nakopne“. Vytvárajte si zdravé návyky nielen mentálne, ale aj emocionálne.

ZAHOĎTE SVOJE STAROSTI A PRIJMITE SA

Možno to nefunguje ako v známom evergreene, ale skutočne – odložte svoje starosti a negatívne myšlienky. Mnoho starostí a problémov existuje iba v našej hlave. Kedykoľvek vám tieto zbytočné negatívne myšlienky prídu na um, odložte ich na neskôr a sledujte, ako znižujete ich hybnosť. Nie je jednoduché milovať svoje nedostatky, skúste ich miesto toho iba jednoducho prijať. Sú súčasťou vás.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search