Balíme na BALI s Emily Parker a jej rodinou

Odísť zo Slovenska? Zažili ste aj vy nutkavú potrebu po návrate z dovolenky, zbaliť sa a nadobro odísť? Pláž, more, slnko, teplo, sloboda, nepoznané miesta, iní ľudia, jedlo… Ale potom prišiel záblesk reality, povinností a odvaha ostala kdesi v oblakoch? Ale aké by to bolo, zbaliť sa a začať odznova?

…šialené, vzrušujúce, náročné, obdivuhodné, slobodné?

Zážitok na celý život, pre tých, ktorým odvaha nechýba a plnia si svoje životné sny. Taká je aj Slovenka Emily Parker s manželom a synom a ich inšpiratívny príbeh a odchod zo Slovenska na ostrov Bohov, na Bali.

Čo bolo najväčšie dobrodružstvo tvojho života?

Vždy som bola srdcom dobrodruh a som rada, že v tomto ideme s manželom na “jednej vlne” a práve teraz spoločne prežívame to najväčšie dobrodružstvo : )

Prečo práve Bali?

Bali bolo našou vysnívanou krajinou a verím, že aj mnohých z vás.
Túžili sme sa tam pozrieť ešte pred narodením Kubíka, spoznať tamojších ľudí, ich kultúru, jogu. Je to ostrov s krásnou a rozmanitou prírodou. Sopky, ryžové políčka, vodopády, džungľa, pláže, oceán, palmy a ľudia mnohých národností robia Bali jedinečným miestom na Zemi.

Aké 3 miesta na Bali by mal každý, kto sa tam chystá, navštíviť?

Ťažko sa mi vyberá spomedzi toľkých krásnych miest, ale za nás je to pláž Nyang Nyang v Uluwatu, Danau Batur a na oddych Bali beach Glamping,

Ale samozrejme je tu veľa krásnych vodopádov ako Uma  Anyar a ryžové terasy Jatiluwih v Tabanane, ktoré sú zapísané v svetovom dedičstve UNESCO.

O čom bude tvoj najnovší E-book?

Veľa z tých, čo nás sledujú na instagrame @emily.jacob.parker mi píšu, že Bali je aj ich snom a pýtajú sa:

Ako a kde začať ?

Kde čerpať informácie?

Koľko to stojí?  

Ako je to s vízami, prácou, zdravotníctvom, školstvom a nehnuteľnosťami na ostrove?

Tie otázky sa viac-menej opakujú a určite chápete, že nie je v mojich silách odpovedať každému, a preto som sa rozhodla toto všetko zhrnúť do e-Booku BALÍME NA BALI, ktorý už vyjde čoskoro.

Čo ti dáva joga do života?

Joga mi dala nový pohľad na svet, uzdravila moje telo, pomohla mi nájsť harmóniu tela a mysle. Joga má totižto jeden dar. Vyplavuje na povrch pocity a myšlienky, ktoré máme ukryté hlboko v sebe. Všetko sa postupne vyčistí a zaplaví nás nový príval energie, myšlienok a nápadov. Prirovnala by som to k tomu, ako keď si urobíte poriadok vo svojich veciach alebo v dome.

joga

Všetko nepotrebné odíde, aby uvoľnilo cestu niečomu novému. Tie zmeny a transformáciu prajem zažiť naozaj každému. Je to svojím spôsobom taká očista alebo psycho hygiena a vyformované telo je už iba príjemným bonusom.

Z ktorej maličkosti si sa naposledy radovala?

Každý deň sa je z čoho tešiť, že sme zdraví, že sme tu, no naposledy mi veľkú radosť na Bali urobila original apfelstrudel😅

Aký bol tvoj najväčší detský sen a ako sa odráža v dospelosti?

Mojím najväčším detským snom bolo precestovať celý svet. Za slobodna to bolo Nemecko, Rakúsko, Taliansko, Španielsko, Francúzsko, Monako, neskôr Grécko a Malta, no Bali je najďalej, kde som sa kedy dostala. Verím ale, že to nie je posledná krajina😊

Čo by si poradila každému v rozhodovaní pre životnú zmenu?

Ak máte svoj sen, nedajte sa nikým a ničím odradiť, choďte si ho splniť. Iba vy najlepšie viete, čo je pre vás v živote podstatné, dobré a kam chcete vaše kroky smerovať😊

Pozdravujem teba, všetkých vašich čitateľov aj vás v redakcii🤗

My ďakujeme za rozhovor, inšpiráciu a nádherné fotografie a želáme ti veľa zdaru pri tvorbe e-booku a čarovné zážitky!

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search