Príjemné vône domova vytvárajú atmosféru

Ani vy nemáte radi, keď vstúpite do bytu a privíta vás zatuchnutý vzduch? Po takomto príchode domov iste hneď zamierite k oknu, aby ste dôkladne vyvetrali. Môžete však urobiť ešte viac a vniesť do vašej domácnosti jedinečné bytové vône. Ako? To vám prezradíme v nasledujúcom článku.

Krásna vôňa potrebuje správny základ

Základom pre krásnu vôňu v byte je odstránenie všetkých zdrojov pachu a správne vetranie. Vzduch v celej domácnosti by sa mal vymieňať 2 – 3 x denne. Postačí, keď otvoríte všetky okná približne na 5 minút.

Trápia vás skryté pachy?

Aj pri pravidelnej starostlivosti o domácnosť sa, žiaľ, stáva, že sa z niektorých miest začnú šíriť pachy. Odporúčame vám preto dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel:

  • Práčku po vybraní čistej bielizne nechávajte otvorenú. Ak ju zavriete, začne zapáchať.
  • Častým zdrojom pachu je odtok v kuchynskom dreze. Postačí ho raz za čas dôkladne prečistiť.
  • V letných mesiacoch bude potrebné častejšie vynášanie smetí. Odpadky sa v koši totiž kvôli vyššej teplote rýchlejšie kazia.
  • Prezrite potravinovú skriňu a chladničku. Práve tu sa často nachádzajú zabudnuté pokazené potraviny.
  • Nenašli ste svoj zdroj zápachu? Možno zaň môžu sedačka alebo koberec. Pri pravidelnom používaní je vhodné nechať ich raz za rok vytepovať.

Vône do bytu dotvoria váš domov

Jedinečnú arómu domova, ktorá bude charakteristická len pre vás, vám pomôžu vytvoriť vône do bytu. Vhodne zvolená vôňa prispeje k vašej pohode, vyrovnanosti a dobrej nálade. Pri výbere zvoľte takú, ktorá vyjadruje váš vkus alebo osobnosť.

Sviečky nielen pre romantické chvíle

Máte radi romantiku pri plamienkoch sviečky? Vyskúšajte vonné sviečky. Ich príjemná aróma vás osloví už pri ich rozbalení. Vosk obohatený o esenciálne oleje pri horení uvoľňuje vonné zložky do okolia a naplní celú miestnosť.

Vonné tyčinky

Vonné tyčinky napustené rôznymi arómami poskytujú široký výber. Postačí ich len postaviť do miestnosti, ktorej prepožičajú svoju vôňu na niekoľko týždňov.

Bytové parfémy

Pre tých, ktorí milujú bytové vône, sú k dispozícii tiež bytové parfémy. Pri nákupe vám odporúčame obísť lacné spreje do bytu a siahnuť po kvalitných produktoch. Na výber máte rôzne ovocné, kvetinové, drevité, ale i orientálne vône do bytu.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search