Módne trendy tejto jari

Aj keď sa módne trendy zimy 2022/2023 ešte úplne nerozplynuli – vonku je predsa len poriadna zima, oficiálny začiatok novej sezóny nie je ďaleko, čo znamená, že jarné módne trendy sú práve teraz na programe nášho štýlu. Ovplyvnené módnymi prehliadkami zo štyroch kľúčových miest módy, New Yorku, Londýna, Milána a Paríža, či už nosíš značkové oblečenie alebo nie, aj samotné značky tiež pozorne sledujú prehliadky, aby rozlúštili, ktoré trendy a prvky budú prevládať.

Vplyv štýlov

Hoci sa dizajnéri ničím neriadia, často sa jednotlivé štýly vzájomne ovplyvňujú. Kedysi sa trendy drasticky menili každých šesť mesiacov, no dnes vidíme, že množstvo veľkých trendov z minulej sezóny sa drží, vyvíjajú sa, predlžujú a aktualizujú pre módne trendy 2023. Aj počas tejto jari so siluetami a farbami, ktoré mali búrlivý úspech, bude pre ne miesto vo vašom šatníku. 

Kľúčové jarné módne trendy

Na ktoré by sme si mali dať tento rok pozor, a hoci dizajnéri zostali verní svojim vlastným osobným štýlom, existuje niekoľko spoločných kľúčových nápadov, od ktorých očakávame, že budú prenikať cez kolekcie priamo na trh a do našich šatníkov. 

Takže toto sú naj módne trendy jar 2023, na ktoré sme si posvietili:

Odtiene fialovej

Jeden z najväčších farebných trendov, ktoré minulý rok ponúkol, zostane pevným favoritom 
módnych farebných trendov 2023 . 
Orgován zdobil všetko od ležérnych dielov až po oblečenie na špeciálne príležitosti a zdá sa, že fialové tóny v celom spektre tu zostanú. 

Strapce v hlavných úlohách

Strapce sú skvelým spôsobom, ako dodať jarnému vzhľadu dramatickosť. Od jemných strapcov na sukniach a úpletoch až po celoplošné šaty inšpirované strapmi, toto je trend, ktorý môžete posunúť tak ďaleko, ako len chcete.

Nežná a rafinovaná čipka

Čipkované detaily sú skvelým vzhľadom na jarný/letný outfit, pretože ľahšia látka a vystrihnuté detaily sa hodia do nádherne teplého počasia. 
V posledných rokoch sme boli svedkami zvýšeného príklonu k remeselníckym detailom spojeným s novými technológiami a táto kombinácia sviežej čipky a zložitého laserového rezania vzdáva hold remeselnej zručnosti.

Ľahučká ako pierko

Módne trendy 2023 jasne ukázali, že ide o romantiku, pričom penivý tyl a perie zdobia nielen oblečenie, ale aj topánky i kabelky.

Balón

Od kvetinových maxi šiat až po mini sťahujúce stehná, táto plná silueta bola o vytvorení maximálnej drámy. Ťažšia silueta na nosenie, ako vždy, ide o vyváženie vašich proporcií, aby ste sa uistili, že nosíte tento vzhľad, a nie naopak.

Volány

Objem, ktorý signalizoval návrat k pôvabu pre večerné aj denné obliekanie, naďalej zohráva veľkú úlohu. Trend, ktorý bol v popredí posledných pár sezón, od veľkých sukní po veľké rukávy, explózia volánikov pôsobí ako rozšírenie túžby byť prítomnejší a nápadnejší, inými slovami, je čas nechať zažiariť váš štýl. 

Romantické kvety

Kvety sú obľúbeným vzorom jarnej a letnej sezóny, často obľúbené pri spoločenských šatách, no vynosíte ich aj na blúzkach, vzory kvetov neminú sukne ani nohavice.
Odvážnejšie palety ponúkajú nadčasovú ženskosť a dávajú súhlas s trendom dopamínového obliekania.

Modré odtiene

V tomto roku predpokladáme väčší príklon k pastelovým a baby blue odtieňom, a to aj v 
trendoch slnečných okuliarov iných doplnkov.

Kožený vzhľad

Kožené prvky sa tešia svojej veľkej obľube. Typická kožená bunda, čižmy nad kolená, nohavice i sukne. Farby zostali nadčasové s najbežnejšími odtieňmi čiernej, hnedej a oxblood na predvedenie tohto vzhľadu.

1 Komentár

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search