Ako uchopiť trend kockovaných dekorácií v domácnosti?

Ak sa spýtate odborníkov, povedia vám, že šachovnicový vzor existuje už po stáročia a siaha až k starovekým Egypťanom. Ale ak sa opýtate mňa, myslím, že to celé naozaj neslávne známymi kockovanými Vans, ktoré nosili všetci na mojej strednej škole. Vďaka generácii Z vidíme oživenie všetkého zo začiatku 21. storočia – takže dáva zmysel, že šachovnicová potlač opäť prevláda. Ale aký je môj obľúbený spôsob, ako pracovať s týmto trendom? 

kockovaný dekor

Grafika: Aryana Johnson

Kockovaný dekor

Šachovnicový vzor je tak všestranný, od klasickej čiernobielej tlače, ktorá je populárna už desaťročia, až po trendy viacfarebné vzory, po ktorých dnes každý siaha. Nech už sú vaše preferencie akékoľvek, je jasné, že tento trend je na dlhú trať. Ak hľadáte nápady, ako zakomponovať kockovaný trend do vášho domova, pozrite si naše inšpirácie v interiéri, ktoré fungujú s akýmkoľvek štýlom dizajnu. 

Najlepšie spôsoby, ako vyskúšať trend kockovaných dekorácií

obývacia izba s farebným kockovaným dekorom

Zdroj: @kjplumb

Koberce

Dodajte dreveným alebo dlaždicovým podlahám vizuálny efekt so zábavným 3D vzorovaným kobercom, ktorý dokáže zútulniť akúkoľvek miestnosť. Vybrať si môžete koberce rôznych tvarov a veľkostí, farieb od elegantných kombinácií cez odvážnejšiu paletu pestrých farieb na rozžiarenie tmavšej miestnosti.

Zdroj: Unsplash

Textílie

Vankúše a deky? Tých nie je nikdy dosť. Zútulnite si priestor na leňošenie geometrickým vzorom. Osvedčene funguje čierno – béžová kombinácia, biela a tmavomodrá či tmavozelená alebo hnedá, čierna s ružovou aj žltou. Osviežiť môžete aj posteľ v spálni kockovaným prehozom alebo posteľnými obliečkami.

Zdroj: Unsplash

Tapeta vo vzore šachovnice

Pracujete z domu a podporujete podporiť vašu kreativitu? Alebo len neznášate stereotyp a hľadáte spôsoby, ako spestriť vašu pracovňu, študentskú izbu či obývačku? Vinylové tapety na stenu, či 3D nálepky môžu zmeniť celý priestor k lepšiemu. Tapetou si môžete olepiť aj starší ošúchaný nábytok a vdýchnuť mu tak nový život.

DOPLNKY

Ak nie ste úplne naklonení šachovnicovému trendu, skúste ho malými spôsobmi zakomponovať do celého vášho domova. Rámy, podnosy a sviečky sú ľahko dostupné a cenovo dostupné kúsky, ktoré môžu mať stále veľký vplyv. Nepodceňujte silu doplnkov. Veď čaro tkvie práve v maličkostiach 🙂

Náš tip: Prečítajte si tiež, aké tipy a triky fungujú pri navrhovaní vášho vysnívaného domova!
Zdroj: Unsplash

Spestriť interiér môže tiež korok, drevo a mach, ako na to, vám prezradí článok z nášho pera.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search