Novoročné predsavzatia. Rozprávka, ktorá končí skôr, než začne

Ach, ten slávny nový rok! Ten magický čas, kedy si všetci náhle uvedomíme, že by sme mali byť lepší, štíhlejší, zdravší a proste dokonalí. A tak, s radosťou v srdci a permanentkou v ruke, sa vydávame na cestu za novým ja, ktorá väčšinou končí hlboko v pohovke s obľúbenými chipsami v náručí.

Od nového roka začnem…

Môžem sa vsadiť, že každý z nás má aspoň jedného kamaráta, ktorý s nadšením vyhlási: “Od nového roka začínam cvičiť!” a potom ho uvidíte v posilňovni presne trikrát. Raz, keď si kupuje permanentku, druhýkrát, keď sa snaží zvyknúť si na ten typický posilkový smrad, ale aspoň si spraví selfie pri stroji, ktorý ani nevie, ako sa používa a tretí raz, keď sa snaží permanentku na recepcii vrátiť a získať naspäť svoje ťažko investované peniaze do svojej fit premeny.

Povedzme si to na rovinu, novoročné predsavzatia sú ako tie povestné ranné rozcvičky, ktoré plánujete, ale potom sa po prvom zazvonení budíka obrátite na druhý bok a spíte ďalej. Všetci sme to už zažili. Príde 1. január a vy ste plní elánu, že tento rok to naozaj zvládnete, že to bude váš rok. No a potom je tu február a vaša jediná fyzická aktivita je prechádzka ku chladničke.

A nie sú to len posilňovne, ktoré zažívajú januárový boom. Predaj zeleniny raketovo stúpa, keďže každý chce jesť zdravo, až kým si neuvedomí, že pizza je stále lepšia než brokolica. A čo tie detoxy? “V tomto roku sa vyčistím od všetkého toxického!” vravíme si, len aby sme o dva dni zistili, že život bez kofeínu a cukru je zrazu akýsi fádny.

Dnes čítam

Niektorí si dajú predsavzatie, že budú viac čítať. A potom zistia, že jediné, čo čítajú, sú statusy na sociálnych sieťach alebo návody na instantnú polievku.

A potom sú tu tí, ktorí si povedia, že budú viac cestovať. Až kým si neuvedomia, že ich bankový účet má iné plány a že ďalšia exotická destinácia bude možno tak najbližšia čínska reštaurácia.

New year, new me…

Ale poďme sa na to pozrieť z inej strany. Možno by sme mali byť trochu viac chápaví. Veď kto z nás nechce začať nový rok s čistým štítom? Novoročné predsavzatia sú ako ten slávny pondelok – vždy je ideálny čas začať znova. Len škoda, že ten elán trvá maximálne tak do stredy.

Nech sa už rozhodnete pre akékoľvek predsavzatia, pamätajte na jednu vec – nový rok je len dátum v kalendári. Zmeny, ktoré chcete dosiahnuť, sú vo vašich rukách každý deň. A ak vám to nevyjde, no tak čo. Vždy môžete začať svoj nový rok. Alebo aspoň od najbližšieho pondelka.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search