Naty Lenártová o novej knihe, motivácii, vzťahoch a Farme

S novým rokom často prichádzajú nové začiatky, nové ciele i predsavzatia. Inšpirujte sa v najnovšom rozhovore so stelesnenou Queen. Natália Lenártová.

Charizmatická, krásna a sexi, inšpirujúca žena a matka, dvojnásobná majsterka sveta vo fitness, trojnásobná majsterka Európy, víťazka Arnold Classic a tiež účastníčka najprestížnejšej súťaže vo svete fitness, Olympia.

Natália vás svojou pohodovou povahou naladí do nového úspešného štartu podľa vašich predstáv. Čo ju motivuje, aké má ciele a čo ju naučilo účinkovanie vo Farme nám priblíži v nasledujúcich riadkoch 🙂

Aké predsavzatie ste si dali do nového roka?

Mojím predsavzatím bolo vytvoriť produkty, projekty, jednoducho niečo, čo mi umožní venovať sa viac rodine a sebe, no zároveň nebudem musieť pracovať do neskorých večerných hodín. Ako prvý krok sa mi podarilo vydať knižku s diétnymi radami, ďalej chcem pracovať na kempoch a rekreačných výjazdoch, ako ďalších edukačných programoch.

foto: Mária Baloghová

Kde nájsť motiváciu začať cvičiť a zdravo sa stravovať?

Motiváciu musí každý človek nájsť v sebe. Nikdy to netreba robiť kvôli niekomu inému. Je to vaše telo a vy sa rozhodujete svojou slobodnou vôľou, ako sa budete cítiť, vyzerať a akí zdraví budete. Prajem všetkým ľuďom, nech je iba toto motiváciou, nie zdravotné problémy, či estetika, alebo zničená psychika. Pravé preto je potrebné včas sa „zdohadať“.

foto: Mária Baloghová

Aký je váš obľúbený citát?

Neviem, kto to síce vyriekol, no páči sa mi citát:

“Kto si malo pýta, nič si nezaslúži.”

alebo

“Praj, bude ti priane, dopraj, bude ti dopriane.”

Pre koho je určená kniha 30 dní diéty s Naty a čo v nej čitatelia nájdu?

30 dní diéty s Naty je určená všetkým ľudom, predovšetkým ženám, ktoré nevedia ako začať. Je to stručný súhrn základných informácií, ktoré by mal vedieť každý, kto chce schudnúť. Je to vlastne jedálniček na 30 dní. Nájdete v ňom presný rozpis jedál (raňajky, desiata, obed, olovrant, večera) s gramážami ako aj diétnymi, chutnými receptami.

foto: Mária Baloghová

Ako ovplyvnilo účinkovanie vo Farme váš život a čo vás to naučilo?

Účinkovanie vo Farme ma dostalo do povedomia mnohých ľudí a hlavne tých, ktorí nesledujú náš šport, fitness.

13 rokov som pre našu krajinu nosila z majstrovstiev sveta a Európy cenné kovy, no napriek tomu ma mnohí nepoznali.

Je to síce smutné, že šport je tak málo propagovaný na Slovensku, ale vďaka účinkovaniu v reality show som ho mohla viac spropagovať. Ukázala som ľudom, ako pozitívne fitness ovplyvňuje psychiku človeka, že ženy po 40-tke môžu vyzerať fit a možno aj motivovala zopár ľudí a mládeže.

foto: Mária Baloghová

Zároveň som si uvedomila, že dobré vzťahy sú to najviac, čo môže človek mať.

A to vzťahy s rodinou, s priateľmi, či partnerom. Taktiež som si uvedomila, že mám tú najlepšiu prácu na svete a že ju mám len vďaka sebe. Nehovoriac o tom, že som sa presvedčila o správnom výchovnom postupe mojej dcéry, o čom som ako matka samo živiteľka mnohokrát pochybovala, respektíve som sa nad tým zamýšľala.

foto: Mária Baloghová

V neposlednom rade som si upevnila svoj vtedy ešte len začínajúci vzťah. Bola to asi najväčšia skúška, keďže sme o sebe mesiac absolútne nič nevedeli a potom ma priateľ mohol vidieť iba v telke bez akéhokoľvek kontaktu. Myslím, že keď toto niekto vydrží, je to dostatočný dôkaz správneho výberu partnera. Doslovne mi spadol z neba 🙂

Bez čoho si neviete predstaviť ani 1 deň?

Niekedy som si nevedela predstaviť deň bez toho, aby som počula svoju dcéru, no pár mesiacov v izolácii ma to naučilo. Hlavne, keď viem, že je o ňu postarané. Tak trochu menej dôležité duševne, ale pre moju psychiku je predstava, že by som si nemohla umyť zuby.

Čo si rada doprajete ako odmenu bez výčitiek?

Ak už môžem mlsať, tak výčitky treba zahodiť za hlavu. Vtedy si rada doprajem palacinky so zmrzlinou. No ako dobrotku bez výčitiek si doprajem prossecco extra brut, ktoré obsahuje iba 2g cukru.

Aký odkaz by ste chceli zanechať ľuďom, ktorí vás sledujú a pre ktorých ste inšpiráciou?

Ďakujem všetkým ľudom, ktorí ma sledujú a stotožňujú sa s mojimi myšlienkami. Podľa neskutočného kvanta nádherných správ, ktoré denne dostávam, vidím, že sa mnoho ľudí stotožňuje s mojím životným krédom a imponuje im moja povaha.

Ďakujem, že vás je tak veľa.

Chcem vás poprosiť, aby ste rovnako vychovávali aj svoje deti, tak ako ste vychovaní vy, aby ste ich viedli k športu, štúdiu a svet bude stále pekným miestom s morálnymi zásadami.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search