Liečivá sila ticha

Východiskovým bodom liečivej sily ticha sú naše myšlienky.

Myšlienky sú mimoriadne silné; skutočne, keďže hovoríme a konáme podľa kvality našich myšlienok, vytvárajú svet okolo nás.

Vo všeobecnosti má každý z nás asi 36 000 myšlienok denne. Niektoré dni je ich oveľa viac – ako sa deň stáva čoraz napätejším, tak 36 000 myšlienok nám môže preletieť hlavou už za jednu hodinu! Ako rýchlo funguje myseľ! Je ako stroj.

Prečo občas zabúdame, že tento stroj máme na starosti my?

Môžeme určiť rýchlosť, ktorou sa pohybuje a akým smerom sa uberá. Áno, môžeme sa rozhodnúť, ktorým smerom sa myšlienky uberú a tiež môžeme určiť kvalitu a rýchlosť týchto myšlienok.

Väčšinou si to neuvedomujeme, a tak stroj preberajú vonkajšie vplyvy. Niečo alebo niekoho vidíme, alebo počujeme a reagujeme, pričom zabúdame, že máme možnosť voľby, že naša myseľ je nezávislá.

Bez ohľadu na to, čo sa deje vonku, môžeme si vybrať svoje myšlienky a čím viac pochopíme a precvičíme toto porozumenie, tým ľahšie bude zostať pokojný, pochopiť, čo musíme urobiť a podľa toho konať.

Tento proces ovládania myšlienok začína tichom

Ako prestať neustále nevhodne reagovať a zmeniť sa na niekoho, kto je pánom svojich myšlienok? Dosiahnuť to netrvá mesiace – môže sa to udiať už v priebehu dňa! Keď ovládnete svoje myšlienky, môžete začať vytvárať krásne, silné a čisté myšlienky a tiež môžete medzi týmito myšlienkami vytvoriť priestor, ktorý vám umožní využiť liečivú silu vášho vlastného vnútorného ticha.

Kľúčom je ponoriť svoju myseľ do ticha na 20 minút každé ráno a večer

Každé ráno, skôr ako začnete svoj deň, sa zastavte a stíchnite – naplňte svoju myseľ tichom, pokojom a láskyplným postojom. Počas dňa sa toto ticho a pokoj premení na jasnosť a pozornosť.

Keď potom “putujete” svojím dňom, sledujte, ako vaša myseľ stráca toto ticho a je plná zhonu, reaguje zvratmi, úskokmi, je chaotická, kedykoľvek na akomkoľvek mieste a s kýmkoľvek.

Keď si všimnete, že vaša myseľ sa týmto spôsobom vzbúri, dovoľte si zastaviť sa a doplniť svoje ticho a pokoj. Robte to tak často, ako si prajete alebo potrebujete. Môžete si dopriať hoc len pár sekúnd ticha, kým znovu získate pokoj, alebo to môže trvať minútu alebo hoc dve.

Keď sa vrátite do ticha a spomeniete si na svoj pôvodný pokoj, rýchlo získate späť svoju jasnosť a pozornosť.

ODKAZ PRE MYSEĽ

Myseľ, tvoje revolučné dni sa skončili. A navyše každú hodinu, len na minútu, skontrolujem, čo robíš a kam smeruješ 🙂

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search