Lepšie piatok trinásteho ako pondelok šestnásteho

Ah, piatok trinásteho! Deň, keď sa všetci zľakneme svojho vlastného tieňa, začneme obchádzať rebríky a mačky, najmä tie čierne, dostanú od nás viac rešpektu, ako kedykoľvek predtým. Pre mnohých je to deň plný poverčivých rituálov a strachov. Ale povedzme si to na rovinu – v porovnaní s pondelkom šestnásteho je piatok trinásteho ako deň na pláži s koktejlom v ruke.

Zamyslime sa na chvíľu. Čo je tak strašné na piatku trinásteho? Že sa vám možno spraví očko na pančuškách? Alebo že namiesto cukru si do kávy nasypete soľ či zabudnete peňaženku doma? Fúha, tomu sa hovorí smola!

Ale pondelok šestnásteho?

To je deň, keď vám realita dá facku s názvom “Začiatok pracovného týždňa”. A verím, že vrátenie sa do práce, školy alebo čohokoľvek iného, čo vyžaduje viac energie ako len pretočiť sa na gauči, je omnoho desivejšie ako akékoľvek poverčivé nešťastie.

A povedzme si to úprimne, kto vlastne vymyslel, že piatok trinásteho je nešťastný? Možno to bol ten istý človek, ktorý sa rozhodol, že pondelok by mal byť prvým dňom pracovného týždňa. Ten istý človek, ktorý, keď sa mu v piatok rozleje káva, hovorí: „Aha, piatok trinásteho!“, ale keď mu v pondelok neštartuje auto, tvári sa, akoby to bola len obvyklá pondelková rutina.

Pozrime sa na to z jasnejšej stránky.

Piatok trinásteho…

…môže byť deň, kedy sa nám nepodarí uvariť dokonalé vajíčka na raňajky, ale pondelok šestnásteho je deň, kedy si uvedomíme, že sme ich vôbec nemali v chladničke. Ako vravím, vždy môže byť horšie!

Takže nabudúce, keď vás niekto varuje pred piatkom trinásteho, len sa uškrniete a pripomeniete im, že pondelok šestnásteho je len za rohom. A vždy bude. Alebo, ak chcete byť skutočne zlomyseľní, pošlite im pozvánku na stretnutie v pondelok ráno o 8:00. To je skutočné kúzlo pondelka šestnásteho!

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search