Láska na prvý pohľad z MHD zastávky

Láska na prvý pohľad vôbec nemusí byť ako klišé z romantického filmu. Aj ja som kdesi v kútiku duše dúfal, že raz na takú natrafím a prevráti celý môj svet naruby. Áno, čo už, som proste beznádejný romantik a večný snílek. No predsa len tento príbeh mohol skončiť ináč, keby šlo o lásku na prvý pohľad. Pohodlne sa usaď a vydaj sa spolu so mnou na jednu rýchlu jazdu.

Bol to ten typ dňa, keď ti slnko svieti do očí a vánok ti jemne pohladí vlasy. Áno, presne taký deň, kedy ti ešte aj príroda hovorí: “Hej, možno dnes konečne stretneš lásku svojho života.” A tak som tam stál, na tej zastávke plnej prázdnych ľudí, zahľadený do svojho telefónu a čakajúc na svojho verného tátoša.

Zrazu som ju zbadal. Svoju budúcu ex. Tá krásna brunetka s úsmevom, ktorý by roztavil aj srdce Grincha. Poviem ti, v tej chvíli som si povedal:

“Tak toto je láska na prvý pohľad.”

Nabral som odvahu a po chvíľke pozorovania som sa jej prihovoril. Bolo to také prirodzené a spontánne, že sme sa rozhovorili ako dvaja starí známi. Zdalo sa, že máme toľko spoločného, ako keby sme boli spriaznené duše, alebo sa poznali v minulom živote. Bola taká rozkošná.

A tak náš románik začal.

Po prvých nevinných rande sme sa k sebe nasťahovali a ona ma pozvala na rodinnú oslavu, aby ma zoznámila so svojou rodinou. Ako to dopadlo? Nuž, povedzme, že som sa dozvedel, že jej brat je môj bývalý spolužiak, s ktorým som mal nejaké “nezrovnalosti”. A tak sa začala prvá prasklinka v našom vzťahu.

Následne sme sa začali dozvedať viac a viac o našich odlišnostiach. Napríklad, že jej nesmierne vadí moje ranné vstávanie (ktoré pre ňu predstavovalo nekonečné utrpenie), alebo že mám záľubu v zbieraní prázdnych fľašiek od piva (čo pre ňu bola najhoršia nočná mora).

Veď toto sú tie “roztomilé” zvláštnosti, ktoré by nás mali zblížiť, alebo nie?

Ale čo by to bol za príbeh bez toho, aby sme skúsili prekonať tieto prekážky? Preto sme sa rozhodli, hľadať spoločné záujmy, ktoré nás zblížia. A keďže vraj láska ide cez žalúdok – dali sme sa teda na varenie spoločných večerí.

No, ako sa ukázalo, ona milovala ananás na pizze, čo bol pre mňa absolútne neprijateľný zločin proti kulinárstvu. A tak sme sa rozhodli, že si každý bude variť svoje vlastné jedlo, a tým pádom sa vyhneme konfliktom.

No a ako to vlastne skončilo? Ako som naznačil na začiatku, skončilo to rýchlejšie než trvá čakať na MHD. Jedného dňa som zistil, že sme sa viac bavili s našimi telefónmi než medzi sebou. Bolo to smutné, ale zároveň uvoľňujúce.

Uvedomili sme si, že naše životy sú ako dve vlaky na rozdielnych koľajniciach, ktoré sa nikdy nestretnú.

Tak sme sa rozlúčili s tým, že si prajeme len to najlepšie. Na záver by som chcel povedať, že láska na prvý pohľad môže byť úžasná, ale tiež veľmi zrádza. Niekedy je potrebné spoznať človeka hlbšie, než sa rozhodneme dať mu svoje srdce na dlani.

Takže ak čakáš na zastávke a stretneš niekoho, kto ti roztrasie kolená, nezabudni, že aj keď je to vzrušujúce, nemusí to byť láska, ktorá pretrvá. Preto si nenechaj ujsť naše ďalšie články na www.queendom.sk

Prečítaj si tiež skutočný dojímavý príbeh o láske s tragickým koncom.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search