Vzťah je o tom, že chceme zostať, aj keď máme slobodu odísť

Sloboda vo vzťahu nie je o nevere, robení si, čo chcete a podobne. Je o tom, že si s partnerom každý deň vyberáte jeden druhého, pretože to naozaj chcete. Viete o tom, že ste slobodní vo svojich rozhodnutiach, ale aj napriek tomu ostávate spolu, pretože to tak jednoducho chcete.

Vzťah nie je to len o tom, byť neustále šialene zamilovaní.
Je to o tom, že to nevzdávame a každý deň si vyberáme tú istú osobu s vedomím, že možno existujú krajší a lepší, ale nikto nie je taký výnimočný, ako tá osoba vedľa nás.

Vzťah nie je o tom, ako sa vyhýbať hádkam, konfliktom a nedorozumeniam, tie sú súčasťou každého vzťahu.
Je o tom, že nič nie je pre nás dôležitejšie, ako túžba napraviť to medzi nami a pritom nemať strach hoc aj zašpiniť si pri tom ruky a byť ochotní znova zošiť to, čo sa roztrhlo a nájsť spoločne vhodnú záplatu.

Vzťah nie je o tom, či príde niekto lepší.
Je o úsilí bojovať o toho, koho už máme vedľa seba a nikdy, nikdy nezabudnúť na to krásne vzrušenie, ktoré sme cítili na prvom rande, pri prvom smiechu, pri prvých piesňach, ktoré sme spolu počúvali.

Vzťah nie je o tom, byť so správnou osobou.
Je o tom, že ktokoľvek, kto je správnou osobou, tak je takou so všetkým, s každým detailom, skutkom, náklonnosťou, podporou a vytrvalosťou a to len dokazuje, ako veľmi sme čakali práve jeden na druhého.

Vzťah nie je o hľadaní lásky svojho života.
Je o budovaní takej lásky, krok za krokom, ruka v ruke, až kým si jedného dňa neuvedomíme, že sme spoločne vybudovali domov, ktorý patrí len nám dvom a nikomu inému.

Vzťah nie je o krásnych a dokonalých postavách, súmerných úsmevoch, či dokonalých črtách tvárí.
Je o milých slovách, pohladeniach a pohľadoch do očí, ktoré nás dokážu odpútať z tohto sveta a previesť celým nekonečným vesmírom.

Vzťah nie je len o motýľoch v žalúdku.
Je o stabilite, pokoji a istote, ale aj o striedaní nálad, o pocitoch prchavých aj intenzívnych, o vášnivej láske, keď cítime, že nám roztrhne hruď a srdce vyskočí z nej. Je to o západoch a východoch slnka, kde cítime pokoj, pretože boje, tie nám môže ponúknuť ktokoľvek.

Vzťah nie je o hovorení banálnych a otrepaných fráz, o veľkej láske, o sľuboch o večnosti.
Je o tom jemnom bozku na čelo, o milých prekvapeniach, o písaní listov, o lúčnych kvetoch a hlavne o spoločne strávenom čase.

Vzťah je o tom, že chceme zostať, aj keď máme slobodu odísť.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search