Knihy, ktoré obohatia vašu dušu

Niektoré knihy zatvoríte a odložíte, iné ostávajú vo vašom podvedomí. Prinášame vám zopár tipov na knihy z trochu odlišných žánrov, ktoré vás nielen pobavia, ale i poučia a potešia. Možno práve náš výber vám poskytne ten správny balzam na dušu.

Markus Zusak – Clayov most

Prvý tip patrí do žánru krásnej literatúry. Kniha Clayov most rozpráva o sile rodiny, odpustenia a o mostoch medzi nami. V príbehu sa stretávame s piatimi osirelým bratmi, ktorým zomrela matka a otec záhadne zmizol. Jedného dňa sa však opäť objaví a musí čeliť hnevu svojich synov. Spomedzi nich len Clay sa rozhodne pomôcť a pustí sa do stavby mosta cez dravú rieku. Práve tento most nie je len spojením dvoch brehov, ale i spojením otca so synmi. Dojemný a krásny príbeh sa snaží odhaliť posolstvo o tom, že mosty môžeme nielen páliť, ale i stavať.

Robin S. Sharma – Mních, ktorý predal svoje Ferrari

Robin Sharma je celosvetovo známy motivačný rečník. Avšak kniha Mních, ktorý predal svoje Ferrari nie je primárne svojpomocná príručka pre život. V knihe spoznávame dve postavy – Juliana a jeho priateľa Johna. Julian mu rozpráva o svojej himalájskej ceste, na ktorú sa vydal po tom ako utrpel mŕtvicu. To ho totiž donútilo pozrieť sa bližšie na spôsob, akým žil. Popri jeho rozprávaní čitateľa zároveň s ľahkosťou učí všímať si drobné radosti života. Ak inklinujete napríklad k tvorbe Paula Coelha, táto kniha bude pre vás iste zaujímavá.

Matthew McConaughey – Životom na zelenú

Memoárov známych osobností nájdete obrovské množstvo, avšak žiadne nie sú ako tie od Matthew McConaugheyho. Tie sú plné zábavných príhod, búrlivých dobrodružstiev, ale i utvárania vlastnej životnej filozofie. Tú vysvetľuje prostredníctvom opisu životných lekcií, ktoré ho naučili, že dôležitejšia je cesta ako cieľ.  Ako tvrdí autor, je to kniha o chytaní zelených na semafore života s vedomím, že všetky oranžové a červené sa nakoniec taktiež zmenia na zelenú. Kniha je pretkaná špecifickým šarmom a vtipom autora, ktoré čitateľa vtiahnu do príbehu jeho životnej cesty.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search