Aké farby, vzory a materiály sú v móde na jeseň?

Jeseň je obdobím, kedy príroda mení svoje šaty, a práve tieto zmeny sa odrážajú aj v móde. Nielen farby, ale aj vzory a materiály hrajú dôležitú úlohu v tom, ako sa prezentujeme. Priblížme si, čo bude tento rok “in”!

1. Kabáty: Zemité tóny ako hnedá, olivová a vínová sú v kurze. Retro štýl v camel farbe sa vracia späť. Materiál: Vlna a kašmír sú ideálne na chladné dni, zatiaľ čo semiš je skvelým materiálom pre prechodné obdobie. Vzory: Kockované a pruhované vzory sú stále aktuálne.

2. Čižmy: Čierna koža je klasika, ale tento rok sa objavujú aj sivé, hnedé a béžové varianty. Pre odvážnejšie sú ideálne červené, biele či fialové. Materiál: Lakovaná koža a semiš sú obľúbené voľby. Vzory: Zvieracie vzory, najmä leopardí a hadie, pridávajú šmrnc.

3. Doplnky: Baretky, klobúky, kožušinky, šatky…Bordeaux červená, tmavá zelená a hnedá sú dominujúce farby. Materiál: Pri kabelkách je obľúbená hladká koža, ale aj semiš. Vzory: Geometrické a abstraktné vzory sú vo výbere pre šály a čiapky.

4. Sukne: Navy modrá, fialová a tmavá červená sú top. Materiál: Hodváb, vlna a zamat sú ideálnymi materiálmi pre jeseň. Vzory: Kvety v tmavších odtieňoch a klasický “tartan” kockovaný vzor sú stále trendy.

5. Pančušky: Čierne dominujú, ale môžete experimentovať s tmavošedými, bielymi alebo zelenými. Vzory: Bodkované a pruhované pančušky sú stále obľúbené.

6. Nechty: Tmavé odtiene – čierna, tmavá modrá a tmavá červená. Materiál: Matné a lesklé povrchy sa striedajú. Metalické odtiene v zlatej a bronzovej sú hitom sezóny.

Jeseň 2023 je naozaj bohatá na módne inovácie. Odvážne farby a vzory sa kombinujú s klasickými materiálmi, čím vzniká dokonalá harmónia. Nezabúdajte, že móda je o osobnej sebavyjadrení, takže vyberte to, čo vám najviac sedí a cítite sa v tom dobre!

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search