Ako sa starať o suchú a dehydrovanú pokožku?

Suchosť a dehydratáciu možno zvládnuť zdravými návykmi starostlivosti o pleť a správnou rutinou. Pokračujte v čítaní štyroch tipov schválených odborníkmi na boj so suchosťou a dehydratáciou pre hladšiu a žiarivejšiu pleť.

Tip #1: Vyživujte a chráňte svoju kožnú bariéru

Ak je kožná bariéra poškodená, bude menej schopná správne vykonávať svoju prácu. To môže viesť k nadmernej strate vody, čo vedie k dehydratácii pokožky, zvýšenej citlivosti a častému podráždeniu. Môžete ochrániť svoju kožnú bariéru pomocou ošetrení bohatých na antioxidanty, ktoré sú navrhnuté tak, aby posilnili a vyživili pokožku, ako je vitálne sérum s kyselinou hyalurónovou posilňujúce pokožku vhodné aj pre citlivú pleť.

Toto účinné zloženie obsahuje vodu z rakytníka, kyselinu hyalurónovú, jeden z najlepších zvlhčovačov pre dehydratovanú pleť. Zloženie je špeciálne navrhnuté tak, aby preniklo do hlbších vrstiev pokožky a zabezpečilo jej trvalú hydratáciu. Toto obľúbené sérum zdvojnásobuje pevnosť pleti a zlepšuje vzhľad celého radu problémov, vrátane jemných vrások, matnosti a nerovnomernej štruktúry pleti. Napriek svojej účinnosti je toto sérum vhodné pre všetky typy pleti a je dostatočne jemné na denné použitie. 

Odporúčame ho aplikovať na tvár a krk ráno a večer, aby ste podporili mladistvejší a žiarivejší vzhľad.

Tip #2: Nevynechávajte očný krém

Pokožka okolo očí je tenšia a suchšia ako zvyšok pokožky tváre. Nedostatok oleja v tejto oblasti spôsobuje, že pokožka pod očami je jedinečne náchylná na problémy súvisiace s vekom, ako sú vrásky pod očami, jemné linky a tmavé kruhy .

Ak chcete udržať suchosť pod očami na uzde, používanie hydratačného očného krému je životne dôležité. Odporúčame ikonický avokádový očný krém , ktorý obsahuje zvláčňujúci avokádový olej, bohaté bambucké maslo a antioxidačný beta-karotén. Krémové zloženie poskytuje hĺbkovú hydratáciu a okamžite zlepšuje textúru pokožky pod očami. 

Pri pravidelnom používaní tiež pomáha minimalizovať opuchy a výsledkom sú jasnejšie a hladšie vyzerajúce oči.

Tip #3: Vyberajte čistiaci prípravok opatrne

Ak máte sklony k suchej alebo dehydratovanej pokožke, používanie správneho čistiaceho produktu môže výrazne zmeniť vzhľad a pocit vašej pleti. Čistiace pleťové prípravky s drsnými prísadami, ako sú silné kyseliny môžu poškodiť kožnú bariéru, vďaka čomu budete náchylnejší na stratu prírodných olejov a vody. Namiesto toho siahnite po zložení s prebiotikami a antioxidantmi. Rovnováha a sila kožnej bariéry pomocou čistiaceho krému s olejom z marhúľ, sliviek a šípok.

Má vyvážené pH a je dostatočne jemný pre všetky typy pleti, dokonca aj pre citlivú pokožku. 

Používajte ho na čistenie tváre ráno a večer a opláchnite vlažnou (nie horúcou!) vodou pre čistú a vyváženú pleť.

Tip #4: Zmiernite príznaky dehydratácie pomocou prípravkov proti starnutiu

Ako sme už spomenuli, niektoré z najvýraznejších príznakov dehydratovanej pokožky sú tiež spojené s predčasným starnutím. Je to preto, že dehydrovaná pokožka je menej elastická, a preto si menej dokáže udržať svoj tvar. Zvlhčovače proti starnutiu môžu pomôcť minimalizovať výskyt niektorých z týchto obáv pre mladistvejší vzhľad.

Odporúčame Dennú zvlhčujúcu rutinu na tvár , ide o extra výživný krém s termálnou vodou a glycerínom, pre suchú až veľmi suchú pleť. Tieto účinné zložky spoločne pomáhajú zmierniť suchosť, riešiť najbežnejšie príznaky starnutia, hydratujú a navyše obsahujú UV ochranu, na ktorú je treba myslieť celoročne.

Zaraďte krém do svojej rannej rutiny pred nanesením mejkapu.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search