Ako na zdravo vyzerajúce nechty. 5 jednoduchých tipov

Minulý rok sme boli svedkami rôznych trendov v nechtovom dizajne, od metalických odtieňov po netradičné farby vo francúzskej manikúre a zvieracie motívy. Avšak, jedna vec, ktorá nikdy nevyjde z módy, je starostlivosť o zdravé nechty.

Dobre udržiavané nechty sú nielen krásne, ale aj znakom toho, že sa o seba staráte.

Ako teda vyzerajú zdravé nechty?

Dôležité je pozrieť sa na ich tvar, štruktúru a celkový vzhľad. Ak sú pevné a jasné, je pravdepodobné, že máte zdravé nechty. Na druhej strane, slabé, lámavé nechty, ktoré sa ľahko ohýbajú, môžu byť znakom toho, že niečo nie je v poriadku.

Stav nechtov môže byť aj indikátorom skrytých zdravotných problémov. Napríklad, bledé nechty môžu naznačovať anémiu, diétne nedostatky alebo problémy so srdcom. Avšak, nie všetky problémy s nechtami sú vážne. Niektoré môžu byť spôsobené jednoduchými faktormi ako chemikálie vystavené nechtom alebo vlhkosť.

Ako teda udržať nechty v najlepšom stave? Tu je niekoľko tipov:

Udržiavajte ruky čisté: Okrem umývania rúk na zastavenie šírenia choroboplodných zárodkov, udržiavanie rúk čistých je tiež dôležité pre zdravie nechtov. Neprestávajte tiež s hydratáciou pomocou krémov na ruky.

Pravidelne strihajte nechty: Dlhé nechty môžu vyzerať pekne, ale ak nie sú zdravé, mali by sa ostrihať. Starostlivosť o zdravie nechtov je dôležitejšia ako ich dĺžka.

Jedzte správne: Niektoré problémy s nechtami môžu byť spôsobené nedostatkom vitamínov. Zvýšte príjem potravín bohatých na biotín a omega-3 mastné kyseliny, ktoré prispievajú k zdravým nechtom, prípadne si vyberte vhodný výživový doplnok na podporu rastu nechtov.

Starajte sa o kožtičku: Kutikula hrá dôležitú úlohu v zdraví nechtov. Neodstraňujte ju násilím, ale hydratujte ju balzamom alebo olejom.

Dajte nechtom oddych: Gélová manikúra môže byť lákavá, ale môže poškodiť inak zdravé nechty. Dajte svojim nechtom niekoľkomesačnú prestávku a využite ju na posilňujúcu kúru.

Zdravé nechty nie sú len krásne, ale aj znakom toho, že sa staráte o svoje zdravie a pohodu. Sledujte tieto jednoduché tipy a môžete mať nechty, na ktoré budete hrdé.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search