5 návykov, ktoré majú všetky šťastné ženy spoločné

Keď príde na hľadanie šťastia, dostaneme sa do pasce, že kúpa ďalšej luxusnej veci, dovolenka, nové auto alebo povýšenie nám konečne prinesie uspokojenie, ktoré v živote hľadáme. Hoci dnešná reklama silne podporuje materiálne predmety, šťastie nie je hmatateľná vec, ale voľba, ktorú robíme každý deň. A tie najšťastnejšie ženy, si vždy vyberajú ľudí, veci a situácie, vďaka ktorým sa cítia najlepšie.

Ak ste hľadali šťastie v živote, vo vzťahoch, v peniazoch – čo si len spomeniete – skúste si prispôsobiť niektoré zo zvykov, ktoré máte pred sebou a sledujte, ako rýchlo sa váš život rozjasní.

1. Hovoria „nie“ veciam, ktoré nechcú robiť bez pocitu viny

Všetky to poznáme: Vaši priatelia plánujú urobiť niečo, čo znie skôr ako fuška než ako dobre strávený čas, ale pocit viny, že poviete „nie“ je silnejší, ako sa reálne zúčastniť. Ak sa pristihnete, že robíte veci, ktoré nechcete robiť jednoducho preto, že sa necítite komfortne odpovedať „nie“, je čas osvojiť si nový spôsob myslenia.

Najšťastnejšie ženy uprednostňujú seba tak, že vynechajú akúkoľvek udalosť, výlet alebo situáciu, ktorej nechcú byť súčasťou a robia to bez toho, aby sa cítili zle. Nestarajú sa o to, či si ostatní vyrazili a bavia sa bez nich, pretože svoju hodnotu nepripisujú ich spoločenskej prítomnosti. Ak neustále robíte veci, ktoré nechcete, začnite trénovať umenie „Ďakujem, ale dobehnem ťa neskôr!“ a uvidíte, o koľko budete šťastnejšie.

2. Starajú sa o seba a uprednostňujú svoje zdravie

Aj keď nie každá je fitness bohyňa, bežkyňa alebo výživová poradkyňa, zostať aktívna a žiť zdravým životným štýlom sú faktory nášho celkového šťastia. Najšťastnejšie ženy, zostávajú dobre oddýchnuté, dobre živené, zdravé a hydratované, pretože tieto veci hrajú hlavnú úlohu v nálade.

Pohyb, konzumácia zdravého a výživného jedla, udržiavanie kroku so svojím duševným zdravím a pitie veľkého množstva vody sú všetko veci, ktoré prispievajú k našej celkovej pohode a šťastiu, ale často sú odsúvané nabok.

Ak uprednostňujete zdravie a pohodu, môžete sa cítiť dobre zvnútra aj zvonka.

3. Neberú si názory osobne

Šťastné ženy si málokedy berú niečo príliš osobne. Ak sa často pristihnete, že máte obavy, či sa na vás niekto hnevá, alebo premýšľate o niečom, čo ste urobili alebo povedali, je čas vyňať stránku z knihy šťastia a začať brať veci menej osobne. Keď vás niekto urazí, šťastná žena to pripíše tomu, že tá osoba má zlý deň, nie kvôli niečomu, čo urobili alebo povedali, aby ich rozrušilo. Ak priatelia neodpovedajú na vaše správy, ako šťastná žena predpokladajte, že je to preto, že sú zaneprázdnení, nie preto, že by sa na vás hnevali.

Osvojením si tohto spôsobu myslenia „nevinné, kým sa nepreukáže vina“, si najšťastnejšie ženy ušetria veľa zbytočných bolestí a zranených pocitov. Ak máte tendenciu brať veci osobne, skúste si pripomenúť, že správanie iných ľudí sa zvyčajne pripisuje im samotným, nie vám. O chvíľu budete šťastnejšie.

4. Svoje problémy riešia hlava nehlava

Nepríjemným rozhovorom, ťažkým dňom a ťažkým situáciám sa môže zdať jednoduchšie vyhnúť sa im, ako ich riešiť, ale tie najšťastnejšie ženy, sa neštítia čeliť svojim problémom. Či už zdieľajú pocity so svojím partnerom alebo si odškrtávajú hlavnú položku zo svojho zoznamu úloh, skutočne šťastné ženy zvíťazia nad vecami, ktoré by ich inak zaťažovali.

Utekanie pred problémami nič nevyrieši; šťastie je výsledkom skutočne pokojnej mysle. Ak budete svoje problémy riešiť priamo, strávite menej času tým, že sa nimi budete zaoberať a viac času si budete užívať život.

5. Nekonkurujú nikomu okrem seba

Najdôležitejšie je, že tie najšťastnejšie ženy sa neporovnávajú s ostatnými a nesúťažia s nikým iným ako so sebou samými. Pri neustálom používaní sociálnych médií, nereálnych štandardoch krásy a neustálom tlaku robiť viac, niet divu, že sa stávame obeťou porovnávacej hry.

Šťastné ženy sa však snažia byť len lepšie, ako boli včera.

Namiesto toho, aby súťažili so ženami okolo seba, využívajú svoje úspechy ako inšpiráciu a oslavujú ich bez žiarlivosti. Ak sa cítite menej, ako je niečo, s čím bojujete, skúste preformulovať svoje myslenie a uvidíte, o koľko viac šťastia vo svojom živote nájdete.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search