Vedeli ste, že…? 12 vtipných faktov zo sveta cestovania

Spoznajte zvláštnosti z ciest a z rôznych kútov sveta, ktoré vás môžu prekvapiť, rozosmiať, ale aj inšpirovať na vašich cestách. Poďme spoločne objavovať tieto perly medzi kultúrnymi zvykmi a tradíciami!

Kedysi boli v lietadlách popolníky, pretože fajčenie bolo povolené. Dnes, aj keď je fajčenie prísne zakázané, stále môžete nájsť popolníky v lietadlách – v kúpeľniach. Toto je pre prípad, že by niekto porušil pravidlo a fajčil, aby mohol hasiť cigaretu v bezpečí.

V Japonsku existuje festival nazývaný Kanamara Matsuri, čiže Festival Oceľového Falu. V centre pozornosti sú obrovské sochy mužských pohlavných orgánov, ktoré sa nesú po uliciach. Festival je populárny medzi turistami a zberá peniaze na charitu, vrátane boja proti HIV.

Predpisy FAA (Federal Aviation Administration) požadujú, aby všetky lietadlá boli schopné evakuovať všetkých cestujúcich do 90 sekúnd. Takže ak sa cítiš, že je letuška príliš rýchla pri predstavení bezpečnostných pokynov, pamätaj, že to robí pre tvoje dobro.

V Indii, kývnutie hlavou bokom môže znamenať áno, nie, možno, dáva to zmysel, pokračuj, alebo “Hej, poznám ťa!” Takže ak niekto z Indie kývne hlavou, nesnaž sa to pochopiť, jednoducho kývni späť!

V každom ročnom období je niekde na svete ideálna plážová sezóna. Pre tých, ktorí nemôžu žiť bez piesku a slnka, stačí len zistiť, kam v tom čase cestovať.

V Južnej Kórei je zvykom darovať veľa pár klobás ako dar pre novomanželov. Táto tradícia má symbolizovať plodnosť a dúfajú, že pár bude mať mnoho detí. Ako vtipný môže byť dar klobás na svadbe?

Existuje ostrov na Bahamách, ktorý je obývaný viac ošípanými ako ľuďmi. Je nazývaný “Pig Beach” a môžeš tam plávať spolu s divokými prasiatkami.

Krajina s najviac časovými zónami nie je Rusko, ale Francúzsko. Vďaka svojim zámorským teritóriám má až 12 časových pásiem.

Na Novom Zélande, Maorovia sa pri prvom stretnutí často dotknú nosmi a čelom. Toto pozdravenie sa nazýva “hongi” a je to vlastne zdieľanie “dychu života”.

Ak by si chcel navštíviť všetky pláže v Austrálii a stráviť na každej deň, trvalo by ti to takmer 27 rokov.

V Bangkoku, hlavnom meste Thajska, je plný názov mesta dlhý 168 písmen. Takže ak sa niekedy snažíš vysloviť “Krungthepmahanakhon Amonrattanakosin Mahintharayutthaya Mahadilokphop Noppharatratchathaniburirom Udomratchaniwetmahasathan Amonphimanawatansathit Sakkathattiyawitsanukamban”, určite sa nezabudni nadychnúť.

Panenské ostrovy boli pomenované po Santa Ursula a jej 11 000 panien. Ak ani toto nie je úsmevný dôvod na cestovanie, potom neviem, čo by to mohlo byť! 🙂

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search