Recept na šťastie alebo 13 tipov ako sa prestať porovnávať

Osobnosť začína tam, kde porovnávanie končí. Byť jedinečný. Byť zapamätateľný. To už viete.

Viete, že by ste sa nemali porovnávať s ostatnými. To sa však často ľahšie povie, ako urobí.

Pracovná pozícia, príjem, diplomy, rodina, dom a lajky na Facebooku – počet kategórií, v ktorých sa môžeme porovnávať s ostatnými, je nekonečný. Rovnako aj počet ľudí, s ktorými sa môžeme porovnávať.

Porovnávanie je vo všeobecnosti rýchla cesta k nešťastiu

Je to recept na nešťastie. Prečo sa sústreďovať na to, čo sa vám na sebe a vašom živote nepáči??

Tu je trinásť jednoduchých spôsobov, ako sa prestať porovnávať s ostatnými 🙂

1. Polievajte vlastnú trávu

Keď sa sústredíme na iných ľudí, strácame čas, ktorý by sme inak mohli investovať do seba. Nepestujeme zelenú trávu tak, že sa zameriame na susedovu záhradu, ale staráme sa o svoju vlastnú. Takže namiesto toho, aby ste strácali čas porovnávaním svojej cesty s niekým iným, strávte ho investovaním, tvorbou a starostlivosťou o svoju vlastnú.

2. Prijmite, kde ste

Nemôžete zmeniť niečo, čo neuznávate. Takže namiesto odporu alebo boja tam, kde ste, zmierte sa s tým. Povedzte áno každej časti svojho života a z toho miesta robte rozhodnutia, ktoré vás posunú tým správnym smerom.

3. Milujte svoju minulosť

Váš život sa môže zdať chaotický a hrboľatý. Chyby, strach, úzkosť. Ale všetky tieto veci boli katalyzátormi, ktoré vám pomohli stať sa lepšou, múdrejšou a odvážnejšou verziou samého seba. Prijmite teda svoj príbeh a do akej miery ste z neho vyrástli. Buďte hrdí na to, čo ste urobili, a na to, že si chcete vytvoriť lepší život.

4. Urobte si detox na sociálnych sieťach

Neustále sme bombardovaní ľuďmi, ktorí žijú #požehnané životy na Instagrame, Twitteri a Facebooku. Neberieme do úvahy to, že často porovnávame naše najhoršie momenty s vrcholmi niekoho iného.

Sociálne siete môžu byť skvelým zdrojom inšpirácie. Ak to však vyvolá nedostatočnosť, pochybnosti a frustráciu, vyberte si detox. Uistite sa, že máte pod kontrolou sociálne médiá a nie naopak.

5. Vedzte, že toto nie je koniec filmu

Ak nie ste spokojní tam, kde ste dnes, nezabudnite, že toto je len momentka vášho života. To, kde ste dnes, nehovorí nič o tom, kde budete o jeden alebo tri roky.

Dôležité nie je to, kde ste. Dôležité je vaše myslenie, postoj a kam smerujete.


6. Buďte vďační za to, čo máte

Oprah povedala:

„Buďte vďační za to, čo máte; nakoniec budete mať viac. Ak sa sústredíte na to, čo nemáte, nikdy nebudete mať dosť.”

Kedykoľvek sa pristihnete pri pohľade na to, čo majú iní ľudia, pripomeňte si, za čo ste vďační. Takže presuňte pozornosť z toho, čo nemáte, na to, čo máte.

7. Rozhodnite sa nenechať strach viesť vaše rozhodnutia

Rozhodnutia, ktoré robíme, sú buď založené na láske alebo strachu. Všetky rozhodnutia založené na strachu robíme z neistoty a pocitu nedostatku. Nikdy nás nepriviedli smerom, ktorým sa chceme uberať. Uistite sa, že láska je základom pre vaše rozhodnutia. Aby ste zostali na správnej ceste, položte si túto silnú otázku: „Čo by láska urobila práve teraz?“

8. Uvedomte si, že nikto nie je dokonalý

Vždy bude niekto bohatší, múdrejší, mladší a príťažlivejší ako vy. Nikto nie je dokonalý. Pokúšať sa byť dokonalý nie je riešením. Takže namiesto toho, aby ste sa zhadzovali za svoje nedostatky, výstrednosti a nedokonalosti, plne ich akceptujte. Osloboďte sa prijatím skutočnosti, že ste dokonale nedokonalí.

9. Buďte svojim vlastným spojencom

To znamená, že hlas vo vašej hlave vám môže nahovárať čokoľvek. Ste nudní, hlúpi a škaredí v porovnaní s ostatnými (a s kopou ďalších hrozných vecí).

Namiesto toho, aby ste sa pripojili, keď sa objaví zlý hlas porovnávania, zvoľte si byť na vašej strane.

Uvoľnite sa, upokojte sa a utešte sa.

Doprajte si pravidelné povzbudzujúce rozhovory a ak by ste to nepovedali priateľovi, nehovorte to ani sebe.

10. Premeňte porovnávanie na inšpiráciu

Máme tendenciu porovnávať naše zákulisie s veľkým momentom niekoho iného. Máme tendenciu sústrediť sa na ich úspech, nie na tisíce hodín, ktoré strávili prípravou a prácou na svojom úspechu. Namiesto toho, aby vás triumfy iných ľudí zvrhli na seba, nechajte ich, aby vám otvorili možnosti. Nechajte ich byť inšpiráciou pre to, čím v živote môžete byť, robiť a čo máte.

11. Chcem

Porovnávanie často vedie k tomu, že „by sme mali“ všade okolo seba. Hovoríme veci ako: „Už by som to mal mať“ alebo „Mal som ísť ďalej“. Ale takéto vyhlásenia nás len udržiavajú sústredené na to, čo nám chýba.

Namiesto toho, aby ste pri vyjadrovaní záväzkov používali slovo „mal by som“, použite „chcem“ a všimnite si, ako sa váš vnútorný dialóg posúva.

12. Porovnávajte sa so sebou

Ak sa potrebujete s niekým porovnávať, porovnávajte sa so sebou.

Čo môžete urobiť pre zlepšenie kvality svojho života?

Ako môžete byť lepším a milujúcim človekom? Ako môžete byť k sebe milší než včera? Ste totiž jediný človek, s ktorým sa môžete porovnávať.

13. Povedzte lepší príbeh

Ak príbeh, ktorý si rozprávate, nie je príbehom splnomocnenia, sily a optimizmu, povedzte lepší príbeh.

Namiesto toho, aby ste si povedali, že nie ste dostatočne kompetentní na to, aby ste robili prácu, ktorú chcete robiť, povedzte si, že máte dosť odvahy vyskúšať niečo nové.

Namiesto toho, aby ste sa obviňovali za chyby v minulosti, pripomínajte si, že ste urobili to najlepšie, čo ste mohli, a že ste sa z toho poučili.

Vezmite si späť, čo vám patrí

Porovnávanie sa s ostatnými v nás často vyvoláva pocit frustrácie, úzkosti a paralyzovania z napredovania. Nepomáha to ani trochu pri vytváraní života, aký chceme. Namiesto toho nám to berie drahocenný čas a energiu, ktoré sme mohli minúť na budovanie našej budúcnosti.

Kedykoľvek sa sústredíte na to, čo ostatní majú a vy nie, vzdáte sa svojej sily. Každá minúta strávená porovnávaním vašej cesty s niečím iným je minútou stratenou pri vytváraní vlastnej.

Takže vezmite späť svoju silu od všetkých ľudí, miest a situácií, kde ste ju nechali a prineste si ju späť domov. Rozhodnite sa, že vaša energia bude použitá na vieru v seba, nespochybňovanie a na vytváranie, nie na ničenie.

Sústreďte sa na seba!

Zamerajte sa na polievanie trávy a budovanie cesty. Zamerajte sa na to, aby ste boli tým najlepším, kým môžete byť a zdieľajte to s nami ostatnými.

Máte to.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search