Vnútrobrušný tuk nemajú len obézni. Ako sa zbaviť tuku v našom tele?

Viscerálny tuk je tuk , ktorý obklopuje brušné orgány v tele. Nemusíte ho vždy cítiť alebo vidieť. V skutočnosti môžete mať ploché brucho a stále máte viscerálny tuk, nazývaný aj vnútrobrušný.

Nebezpečenstvo viscerálneho tuku

Príliš veľa telesného tuku nie je dobré pre zdravie. Ale v porovnaní s tukom, ktorý sa ukladá tesne pod kožou (podkožný tuk), viscerálny druh s väčšou pravdepodobnosťou zvyšuje riziko vážnych zdravotných problémov.

Choroby srdca, Alzheimerova choroba, cukrovka 2. typu, mŕtvica a vysoký cholesterol sú niektoré zo stavov, ktoré sú úzko spojené s príliš veľkým množstvom tuku v tele.

Vedci sa domnievajú, že viscerálny tuk vytvára viac určitých bielkovín, ktoré zapaľujú tkanivá a orgány tela a zužujú krvné cievy. To môže spôsobiť zvýšenie krvného tlaku a ďalšie problémy.

POHYB

Cvičenie vám môže pomôcť zhodiť viscerálny tuk aj podkožný tuk. A ak chudnete pomocou diéty, cvičenie vám môže pomôcť udržať si váhu. Je tiež dôležité udržiavať a budovať svaly.

STRAVA

Štúdie naznačujú, že viac vápnika a vitamínu D vo vašom tele môže súvisieť s menším množstvom viscerálneho tuku. Takže naložte si na tanier listovú zeleninu, ako je kel či špenát. Tofu a sardinky sú tiež dobrou voľbou.

Vhodné sú aj kvalitné výživové doplnky, ktoré dokážu do tela doplniť chýbajúce látky.

Na druhej strane sa zdá, že niektoré potraviny podporujú brušný tuk. Jedným z nich sú transmastné kyseliny , ktoré sa nachádzajú v mäse a mliečnych výrobkoch, ako aj vo vyprážaných alebo spracovaných potravinách. 

Nevhodné sú aj limonády, cukríky, spracované pečivo a iné potraviny sladené fruktózou. 

Dodržujte obvyklé pravidlá zdravého stravovania s množstvom čerstvých produktov, celozrnných výrobkov ako pšeničný chlieb, ovsené vločky, bielkoviny obsahuje kuracie mäso bez kože, ryby, vajcia, fazuľa a nízkotučné mliečne výrobky.

Obmedzte alkohol

Možno dbáte na stravu, pravidelný pohyb, kvalitný spánok a stres nepociťujete, pohár vínka alebo piva môže byť príčinou tuku vo vašom tele. Pokiaľ sa chcete zbaviť vnútrobrušného tuku, alkohol by ste rozhodne mali obmedziť, prípadne úplne vynechať.

Slovo na záver

Zbaviť sa viscelárneho tuku nie je estetická záležitosť, je to otázka zdravia a odpoveď, ako pristupujeme k svoju telu. Postačí obmedziť nezdravé tuky, alkohol, minimalizovať stres, dopriať si kvalitný spánok a zaradiť pravidelný pohyb do každodenného života.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search