Tipy na zdravé desiate do školy

Chýbajú vám nápady na to, čo pribaliť deťom na desiatu do školy? Aby ste nemuseli siahať len po tradičnej klasike v podobe chleba či pečiva so šunkou alebo salámou, pripravili sme pre vás zaujímavé tipy. Všetky sú zdravé, chutné a deti iste zvyšky z nich nedonesú naspäť domov.

Vyskúšajte nátierky

Aké nátierky budú deťom chutiť, si môžete vyskúšať na večeru. Ak pripravíte také, po ktorých sa hneď doslova zapráši, našli ste svojich favoritov aj na desiate. Môžete sa inšpirovať rôznymi receptami, no použiť môžete tiež vlastnú fantáziu. Nátierky z vajíčok, zeleniny, tvarohu alebo aj šošovice alebo pohánky chutia vynikajúco s pridaním sušených byliniek. Zdravé nátierky patria na celozrnné pečivo alebo chlieb, v ktorom sa nachádza množstvo vlákniny, vitamínov a minerálov. Deti tak získajú dostatok energie na sústredenie na všetky predmety.

Müsli aj vločky

Pre správnu funkciu nervovej sústavy a mozgu a dostatok energie sú nevyhnutné vitamíny skupiny B. Okrem celozrnného pečiva ich nájdete aj v ovsených vločkách, ktoré navyše obsahujú množstvo železa, horčík a zinok. Môžete z nich pripraviť chutné domáce müsli alebo müsli tyčinky. K takejto pochúťke stačí pribaliť jablko alebo iné ovocie.

Chuť na niečo sladké

Deti majú radi sladkosti a iste si často chcú vziať na desiatu do školy keksík. Takéto riešenie je síce rýchle, no obsahuje hlavne množstvo prázdnej energie v podobe cukru. O obsahu rôznych látok pre zvýšenie ich trvanlivosti ani nehovoriac. Výbornou alternatívou sú preto domáce koláče. Môžete ich pripravovať so sezónnym ovocím, orieškami a semienkami a ešte zdravšie budú, ak namiesto bielej múky použijete celozrnnú.

Jogurty na mnoho spôsobov

Domáci jogurt s orieškami a kúskami ovocia zasýti a navyše výborne chutí. Ak nemáte čas na jeho prípravu, poslúži aj kupovaný, najlepšie biely jogurt. Primiešajte doň všetky ingrediencie a dobre uzatvorte v menšom pohári na zaváraniny. Pokiaľ vaše deti patria medzi „hladošov“ môžete k nemu pribaliť aj banán a celozrnné sušienky.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search