Myšlienky a citáty na povzbudenie

Jednou z najťažších skúšok v našom živote je naučiť sa vidieť a rešpektovať realitu takú, aká je.

Pozitívny prístup k životu je len a len našou voľbou. Úroveň šťastia v našom živote je priamo závislá od typu našich myšlienok.

Byť pozitívny

neznamená ignorovať to negatívne. Byť pozitívny znamená prijať to negatívne a prekonať to. Medzi týmito dvoma prístupmi je veľmi veľký rozdiel.

Za 10 rokov odo dneška nebude takmer vôbec záležať na tom, aké sme si obuli drahé topánky, aký sme mali moderný účes, či aké sme mali značkové oblečenie. Na čom však naisto bude záležať aj o 10 rokov, je to, ako sme žili, či sme poznali, čo je to láska a tiež, čo sme sa za tú dobu naučili.

Prestaň príliš premýšľať, je v poriadku nepoznať všetky odpovede.

NIEKEDY…

…nás práca a dosahovanie veľkých cieľov pohltia natoľko, že si zabúdame všímať tie maličkosti, ktoré životu dávajú čaro.

 

Berme život tak ako plynie, deň za dňom, a buďme vďační aj za maličkosti. Netrápme sa zbytočne tým, čo nemôžeme nijako ovplyvniť. Jednoducho to len prijmime a vezmime si z toho to najlepšie, čo sa dá.

Život sa mení každou jednou sekundou a takisto sa môžeme aj my. Každá chvíľa nám ponúka možnosť začať písať novú kapitolu nášho života, prípadne starú kapitolu už uzavrieť.

Rozhodnite sa, že ešte dnes nájdete v sebe pokoj a spravíte z neho svoju silnú stránku.

Potom ti zavolám…

Potom to urobím…

Potom to poviem…

Potom sa zmením…

Myslím, že neskôr

Nechávame všetko na neskôr, akoby to bolo potom lepšie, pretože tomu nerozumieme: 

Potom káva vychladne…

Potom sa priority stratia…

Potom kúzlo zmizne…

Potom sa zmení na neskoro…

Potom sa veci zmenia …

Potom deti vyrastú…

Potom ľudia zostarnú…

Potom sa sľuby zabudnú…

Potom sa deň premení na noc…

Potom život končí.

Žime teraz, nie neskôr, či potom…

Tak sa naučme byť Láskou, keď čelíme očakávaniam. Buďme Láskou napriek láske, ktorá si myslí, že potrebuje overenie. Buďme Láskou, i keď ňou ostatní byť nevedia.

Cestovať do svojho vnútra je oveľa lacnejšie a zmysluplnejšie než cestovať mimo seba.

Nie sme tu navždy, no ak idete proti vetru, môže to pre vás znamenať skutočný test. Život nie je boj, ale dobrodružstvo.

Nič netrvá večne

Peniaze, moc, zlo, dobro, mestá, civilizácie…všetko sú to len pominuteľné veci.

Umenie života je schopnosť kráčať životom bez odporu, boja či námahy.

A všetko, čo hľadáme vonku mimo nás, môžeme nájsť jedine v nás samých, v našom vnútri.

Je veľmi dôležité rozpoznať krásu. Našťastie je všade okolo nás. Existuje estetická krása v ľuďoch, v architektúre, umení a v prírode. Existuje aj krása v ľudskom správaní, v sile a dokonca aj v krehkosti.

Buďme vďační za tento deň

Užívaj si okamih, ktorý je práve teraz. Naplno ho precíť, uži si chvíle, ktoré prežívaš teraz, lebo tieto okamihy sa už nikdy nezopakujú. Čas plynie a pamätaj – každý deň je iný, nikdy nie rovnaký.

„Hľadal som niekoho, kto ma motivuje, inšpiruje, podporí, udrží ma sústredeného. Niekoho, kto ma bude mať rád, starať sa o mňa, kto ma bude robiť šťastným. Nakoniec som si uvedomil, že po celý ten čas som hľadal seba.“

Nestrácaj čas

s ľuďmi, ktorí ťa majú radi, len keď sa správaš, ako oni chcú. Užívaj si radšej chvíle s tými, ktorí ťa bezpodmienečne milujú, s ktorými môžeš byť sám sebou a cítiš sa s nimi spokojne, veselo a šťastne.

Pomáhaj, daruj, obetuj. “Čo zaseješ, to žneš. Čo dávaš, to dostávaš. Čo vidíš v druhých, je odrazom teba. Pamätaj, život je ozvena. Vždy sa všetko každému vráti.“ 

Tieto dni sú náročné, ale uplynú a my si budeme môcť s úsmevom na perách povedať: zvládli sme to!

Nádej je vždy silnejšia ako strach. Amen

Keď čelíte ťažkým časom, vedzte, že výzvy nie sú na to, aby vás zničili. Sú tu na to, aby vás posilnili.

Tajomstvo

udržania veselej mysle spočíva v umení neznepokojovať sa hlúposťami a v tom – že si vážime i malé radosti. 

Nezabúdajme, že len my sami rozhodujeme o tom, na čom nám záleží a na čom nie. Všetko v našom živote má presne taký význam, aký tomu dáme my.

S pribúdajúcimi rokmi nás život každého naučí pokore. Postupne si začneme uvedomovať, koľko času sme premrhali na nezmysly.

Život je krátky. Poďme ho žiť!

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search