Koláče Bez cukru: pre priaznivcov zdravej výživy

Zdravé koláče a dezerty bez cukru, lepku a laktózy si môže dopriať veru každý! Lákavé torty, zákusky a iné sladké dobroty pre diabetikov, celiatikov a tých, ktoré majú rôzne intolerancie, prípadne nízkosacharidovú diétu. Dopriať sladké si tak môžete, aj keď práve chudnete! Predstavujeme vám novootvorenú cukráreň Bez Cukru v Košiciach, ktorú otvorila diabetička Svetlana Repašiová. Čo nájdeme ich v ponuke a z čoho sú tieto chutné koláčiky pripravované?

Náhradné prírodné sladidlá

Erytritol sa radí medzi alkoholové cukry, má nulový glykemický index a nemá žiadne kalórie. Získava sa kvasným procesom z prírodných surovín. Je vhodný pre diabetikov aj celiatikov. Chuťovo je veľmi podobný cukru.

Vysoká sladivosť, liečivé účinky bylinky, sladšia než cukor, bez kalórií.

Zoznámte sa so stéviou, náhradným sladidlom vhodným pre diabetikov či chudnutí. Okrem erytritolu do našich sladkých, napriek tomu zdravých dobrôt pridávame stéviu. Vedeli ste, že stévia pomáha aj zlepšovať hladinu cholesterolu v krvi? Táto rastlina je asi 200-krát sladšia ako stolový cukor. 

Takže je možné upiecť chutný koláč bez cukru?

Krátka odpoveď je áno, je to možné!

Často sa predpokladá, že recepty na koláče sú strnulé, ale v Bez Cukru vás radi presvedčia o opaku! Cukor sa môže zdať ako základná zložka obľúbených koláčikov, ale jeho nepriaznivý vplyv na zdravie je hlavnou motiváciou hľadať zdravé alternatívy.  Tak prečo sa nezastaviť na Zvonárskej ulici 13 v Košiciach, potešiť blízkych aj seba a dopriať si bez pocitu viny a bez zbytočného pridaného cukru?

„Neexistuje nič lepšie ako koláč. Iba viac koláčov.“

Pre priaznivcov zdravej výživy

Bezlepkové múky sa tešia čoraz väčšej obľube, v domácnostiach celiatikov veru nemôžu chýbať. V cukrárni pečú sladké dobroty a v ich zložení rozhodne nemôže chýbať mandľová, kokosová, ryžová či ovsená múka. Pre osoby s neznášanlivosťou laktózy sú vhodné koláče z ponuky, kedy bol použitý proteínový izolát.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search