FEMALEBOSS: komunita cieľavedomých, za ktorou stojí inšpiratívna femme fatale

Ako vznikla myšlienka založiť FemaleBoss.ceo?

Aj keď teraz už celý projekt FemaleBoss vyzerá veľmi “uhladene” a má jasný koncept, pravdou je, že jeho vznik bol veľmi chaotický.

Ide totižto o profil, ktorý som založila ešte v roku 2019, a zdieľala som na ňom výhradne príspevky o vzťahoch či o láske. Ako som sa ale formovala ja, formovali sa so mnou aj moje projekty a konkrétne tento som potom premenovala práve na FemaleBoss. Vznikol s cieľom motivovať slovenské ženy k sebarozvoju.

Potom ale prišlo k tomu, že kvôli pracovnej vyťaženosti som sa profilu venovať nemohla, čím v niektorých oblastiach dosť utrpel. Rozbehnúť všetko nanovo nebolo jednoduché, o to radšej som, že teraz som tam, kde som.

Napriek všetkej snahe však vidím, že téma láska a vzťahy sú na Slovensku stále témou č. 1 a ak chcem, aby profil rástol a bol atraktívny, témy ako sebarozvoj, motivácia a pod. musia byť druhoradé. Snažím sa ale pokryť všetky oblasti a veľmi príjemne ma prekvapuje, že z množstva followerov, ktorí mi denne pribudnú, je čoraz viac mužov či napríklad ľudí z Českej republiky.

Čo nájdu čitateľky v tvojom e-booku Female Boss?

Ebook FemaleBoss je tematicky rozdelený do 5 častí — sebaláska, úspech, život, láska a “badass”. Aj pri ebooku som teda pracovala s rovnakou myšlienkou, ako pri profile — zostaviť ho tak, aby si v ňom každý našiel to svoje. Každá časť obsahuje moje myšlienky či zamyslenia k danej oblasti.

Niektoré ľudí motivujú, iné dojmú, ďalšie nakopnú a iné ich zas prinútia zamyslieť sa nad životom ako takým.

Druhý ebook dostupný na eshope je práve kniha Chcela som ti povedať, z ktorej v roku 2019 vznikol celý profil. Ebooky ale budú pribúdať — aktuálne finishujem jeden a v priebehu februára dokončím ešte ďalšie 2. Ak teda všetko pôjde podľa plánu, na konci februára bude v eshope až 5 jedinečných ebookov.

Aký je tvoj najväčší sen?

Najväčší sen? Hm. Ja som vždy veľmi otvorený človek, preto sa priznám, že mám za sebou nie práve najlepšie obdobie. Aj na mojom blogu som otvorene hovorila o tom, že rok 2022 bol pre mňa určite najhorším — asi absolútne vo všetkých oblastiach. To ma prinútilo extrémne sa fokusovať len na krátkodobé ciele, inak to nešlo. Tých mám mnoho, ale život ma už naučil nechávať si ich len pre seba.

Ak ale zatvorím oči a na pár sekúnd sa zasnívam do budúcnosti, určite sa vidím niekde ďaleko, na pláži, pri mori, s ešte viac prosperujúcou firmou, s kokosovým orechom v ruke a s pokojom na duši. A pokiaľ so mnou bude muž, ktorý ma bude milovať a ja jeho, bude to dokonalé. To je aktuálne môj najväčší sen.

Robí ťa tvoja práca šťastnou?

Určite áno, veľmi šťastnou. Už 7 rokov. Najviac na svojej práci milujem to, že nerobí šťastnou len mňa, ale aj iných. Ak by som to “rozmenila na drobné”, venujem sa vlastne trom veciam.

Začnem FemaleBoss — ja som šťastná, že mám priestor pre svoj druh “umenia”, a denne mi chodia desiatky správ o tom, ako niekomu pomohol nejaký môj post či ebook, a ten pocit je na nezaplatenie. Ďalšou oblasťou je písanie článkov — tu som opäť šťastná, že mám kde publikovať svoje nápady, a milujem ten pocit, keď vidím, že nejaký môj článok si prečítali desiatky či stovky tisíc ľudí, zaujal ich, posielajú si ho, hovoria o ňom…

Hlavnou je ale, samozrejme, naša marketingová agentúra, ktorá nie je “len” nejakou záľubou či zmysluplným trávením voľného času, ale hlavným zdrojom príjmu, a hlavne takým mojím celoživotným splneným snom. Už si ale vyberáme klientov, ktorí sú naladení na rovnakej vlnovej dĺžke a starostlivosť o marketing chcú skutočne zveriť profesionálom — nie raz sme sa totiž stretli so situáciami, ako napr. “sused mi povedal, že to treba robiť takto” alebo “mne sa páči toto a budeme to robiť takto”, no takto spolupráca fungovať nikdy nebude — a málokto otvorene hovorí o tom, aký obrovský problém to na Slovensku je.

Nikto z nás predsa ráno nevolá pekárovi a nehovorí mu, ako upiecť chlieb.

Našťastie sme v pozícii, kedy si už klientov môžeme vyberať, takže celý proces od tvorby marketingovej stratégie, cez tvorbu kreatív až po nastavenie jednotlivých procesov je doslova radosťou nielen pre nás, ale aj pre klientov.

Stále to ale nie je moja “finálna destinácia”. Málokto to totiž vie, ale stále sa plánujem vrátiť k tomu, čo som študovala — teda k psychológii, a stať sa terapeutom. Aktuálne si robím doktorát a čaká ma ešte niekoľkoročný výcvik, takže je to otázka možno 4-5 rokov, ale tá cesta je krásna.

Keď máš zlú náladu, čo robíš, alebo čo ti ju vie zlepšiť?

V rámci misie “prežiť” minulý rok som sa musela stať majstrom v stress managemente, takže je toho, našťastie, viac. Medzi tie top aktivity ale určite patria cvičenie, prechádzka, horúca vaňa, čítanie, meditovanie… Najväčším balzamom na dušu je za mňa určite zbaliť sa a odísť aspoň na 2-3 dni niekam ďaleko, samozrejme, nie vždy to práca či čas dovolia. A niekedy je najlepšie jednoducho poriadne sa vyspať a prebudiť sa s čistou hlavou.

Minulosť alebo budúcnosť?

Záludná otázka, ale ani jedno. Prítomnosť. Minulosť už totiž ani nezmeníme, ani nevrátime, a budúcnosť je vždy neistá. Samozrejme sa musíme snažiť urobiť si ju čo najlepšou a obrovské množstvo vecí máme vo svojich vlastných rukách, niektoré sú ale jednoducho plánom Boha. A prítomnosť sa stane krásnou práve vtedy, keď si to uvedomíme.

Čo by si na sebe chcela zmeniť?

Bez sekundového váhania a so 100 % presvedčením odpovedám: netrpezlivosť. Vždy som bola a stále som človekom, ktorý potrebuje okamžité výsledky. Tak nejak som si totiž zvykla na to, že vždy, keď som si niečo zaumienila, svojou tvrdou prácou či hlavou som bola schopná dosiahnuť to. Akonáhle sa mi to však nedarí, alebo na výsledok čakám pridlho, extrémne rýchlo začínam byť demotivovaná. Stačí jeden neúspech, a ja začnem prehliadať tých tisíc úspechov predtým, prestávam dôverovať procesu. Ale, uvedomujem si to a pracujem na tom. Dovolím si tvrdiť, že úspešne.

Aký je tvoj najobľúbenejší výrok?

Ako prvý mi automaticky napadol jeden, ktorý mi doslova “prirástol k srdcu” — keďže ho mám vytetovaný priamo pod srdcom. Je to citát od úžasnej Andrejky, ktorá stojí za profilom @peace_menka, a je to:

“Sú dni na dne. Sú dni nad ne.”

Je to totálne dokonalá slovná hračka, ktorá v sebe skrýva moje obľúbené

“Dobre sme tam, kde sme.”

Na konci dňa dopadne všetko dobre, aj keď to tak niekedy nevyzerá.

Aké 3 vlastnosti si na sebe najviac ceníš?

Obrovská kreativita, čisté a dobré srdce, pracovitosť.

Čo by si odkázala ženám, ktoré si málo veria?

Aby sa zamysleli nad tým, z čoho to nízke sebavedomie pramení. Môj obľúbený Sigmund Freud raz povedal:

“Predtým, než si diagnostikujete depresiu a nízke sebavedomie, uistite sa prosím, či nie ste obkolesení blbcami.”

Ja to hovorím stále — s kým si, taký si. Niekedy je preto lepšie byť “samotár” a počkať si, kým nám do života vstúpia tí správni ľudia, než sa zdržiavať v spoločnosti nesprávnych ľudí. Odstrániť si zo života toxických ľudí väčšinou vyrieši 99 % našich problémov.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search