Bez svadby nie sú rozvody: Šialenstvo moderných vzťahov

Ach, tá láska. Tá krásna, romantická sila, ktorá spája dve duše a zanecháva nás s pocitom nekonečnej blaženosti… alebo to aspoň tak bolo, kým sme nepochopili, že svadba nie je len romantický výlet na ružovom obláčiku, ale skôr kľukatý a sem tam poriadne strmý výstup plný prekážok na strastiplnej túre, a to všetko len pre ten chvíľkový pocit “hlavy v oblakoch”. A nejakej tej selfie…

Svadba je ako veľká marketingová kampaň

Začnime tým, že svadba je ako veľká marketingová kampaň. Ceny na svadobnom trhu stúpajú do nebies rýchlejšie ako ceny benzínu. Pozrite sa na tie výdavky – gýčovo prezdobené pozvánky, DJ, živá kapela, výzdoba, kameraman, balóny vo forme labute… A čo tie polnočné šaty, ktoré ostanú zabudnuté visieť v šatníku, čakajúc na svoju “až keď naprší a uschne” príležitosť…?

Hovoríme tu o peniazoch, ktoré by sme mohli investovať do skutočne dôležitých vecí, ako je napríklad nekonečný zásobník zmrzliny, alebo trebárs GINU, áno, to znie lepšie 🙂

A potom je tu tá neodmysliteľná súčasť – catering. Potrebuje toto vôbec komentár?

A čo oblečenie? Ženy v bielych šatách, muži v elegantných oblekoch, všetci naškrobení, akoby práve vyšli z titulky časopisu. Áno, zrejme je to preto, že život je jeden veľký módny míting.

Čo na tom, že po zvyšok svojho života vyzeráme ako insta modelky bez filtrov? A kedy vymenili toho fešáka v obleku za tohto vo vyžmolkovaných teplákoch?

Svadba môže byť začiatkom krásneho putovania…

…ale často je to aj začiatok mnohých nezmyselných diskusií o farbe obrúčok, mieste svadby, výbere menu a všetkého možného, čo sa zdá byť o toľko dôležitejšie ako skutočná láska.

Vstup do manželstva

Všetko je také jednoduché, nie? Zdá sa, že stačí vymeniť si pár sľubov, pohárik šampanského a ružová obláčiková cesta môže začať. Sme presvedčení, že manželstvo je ako rozprávka a že všetky problémy sa vyriešia ako mávnutím čarovného prútika.

A keď sa svadba končí a roky plynú v stereotype všedných dní, všetko sa mení.

Doba “neobmedzených možností”

Dnes je pomerne trendy a zdá sa byť ako jednoduchšia alternatíva, “pokazený” vzťah rovno vymeniť za nový. Rozvod. Zrazu je to vážna záležitosť. Rozvody sú ako pokus naučiť rybu chodiť po pevnine – nech sa snažíte akokoľvek, je to už zbytočné a skončíte s mokrými nohami a dezorientovanou rybou.

Spojenie, ktoré sa začalo s veľkou pompéznosťou, končí v starom kufri s chýbajúcim kolieskom.

Ale aby sme nezneli tak pesimisticky: aspoň nám to dáva možnosť znova zažiť to svadobné vzrušenie, pretože nakoniec si môžeme nájsť nového partnera a opäť absolvovať celý ten svadobný cirkus, no nie? 🙂

Takže áno, bez svadby nie sú rozvody. Možno by sme mali rozpoznať, že svet vzťahov sa mení. Nezvyčajné sú dnes páry, ktoré vydržia celý život spolu. Skôr sa zdá, že svadba je len zastávkou na ceste, kde môžeme vyskúšať všetky druhy zmrzliny a potom sa rozhodnúť, či sa na tomto mravnom kolotoči chceme ešte raz vydať.

Takže, milé čitateľky, ak sa budete nejaký čas pýtať, či by ste sa mali vziať, spomeňte si na túto malú iróniu a zvážte, či vám chutí tá zmrzlina dosť na to, aby ste sa zaviazali na celý život.

Až do ďalšieho svadobného kolotoča… alebo rozvodu 🙂

Slovo na záver

Nikdy nezabudnite, že život je oveľa zaujímavejší, keď si zachováte svoj zdravý skepticizmus a schopnosť si z toho všetkého urobiť trochu srandy. Pretože v konečnom dôsledku, to je to, čo robí svet taký farebný a nevyspytateľný.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search