Ako si vybrať ten správny červený rúž

Červený rúž vždy pôsobil mimoriadne sebavedome, ako karikatúra v životnej veľkosti. Nanášanie však môže byť pre mnohé z nás skľučujúce a fungovanie s červenými perami počas dňa vyčerpávajúce, takže mnohé z nás sa vyhýbajú tomuto odtieňu. A ako ich nosiť?

Červené pery sú nadčasovou klasikou

Dokonalé červené pery sú klasickým, štýlovým vzhľadom, ktorý je podmanivý a stále nadčasový. Možno budete prekvapení, keď zistíte, že červený rúž sa datuje ďalej, než si väčšina ľudí dokáže vôbec predstaviť.

Prvé známe červené rúže boli vyrobené rozdrvením drahých kameňov a ich nosením na perách v Mezopotámii pred viac ako 5000 rokmi. Neskôr by sa rúže vyrábali z červených rias a rybích šupín.

Ten správny odtieň červenej

Červené pery sú klasickým beauty lookom spojeným s módnym svetom a eleganciou. Make-up je vhodný pre každú ženu, ale nájsť ten správny odtieň pre vás je ako objaviť jednorožca. Nesprávny červený rúž môže spôsobiť, že budete vyzerať staršie, vyblednuté, ba dokonca lacno.

Ale ten správny červený rúž dokáže urobiť silné a krásne vyjadrenie. Podčiarknuť vaše ženské a sebavedomé JA. Keby ste len vedeli, ktorý odtieň to je…

Predstavte si svoju pokožku ako dve vrstvy. Samozrejme viete, či máte svetlú, strednú, olivovú alebo tmavú pleť. Ale táto vrstva pod ňou má svoj vlastný tón, ktorý môže byť chladný, neutrálny alebo teplý. A tu je návod, ako zistiť, ktorý tón je ten váš:

Test podtónu 1: Skontrolujte si zápästie a konkrétnejšie žily. Akú majú farbu? Ak sú vaše žily fialovo-modravé, potom máte chladný podtón. Ak sú viac modro-zelenkasté, tak máte neutrálny podtón. A ak sú veľmi zelené, potom máte teplý podtón. Čo ak sú žily na vašich zápästiach zmesou zelenej, fialovej a modrej? To je ďalší ukazovateľ neutrálneho podtónu.

Test podtónu 2: Tento a nasledujúci test sú dosť subjektívne, ale môžu byť užitočné, ak vám žilový test nedal jasnú odpoveď. Vyskúšajte na lesk doplnkov! Zlaté a strieborné šperky – ktorý vyzerá najlepšie na vašej pokožke? Ak je to zlato, tak ta-da, ste teplý podtón! Striebro má chladný podtón. A ak vyzeráte báječne v oboch, potom ste neutrálne.

Test podtónu 3:   Zamyslite sa nad tým, čo sa stane, keď ste vonku na slnku. Ak máte tendenciu sa opaľovať a nespáliť, potom je pravdepodobnejšie, že máte teplý podtón. Ak preskočíte rovno k tomu, aby ste vyzerali ako homár, potom máte chladný podtón. Tie, ktoré sú kdesi medzi, môžu byť neutrálne. 

Ako si vybrať správny červený rúž

Pre jemnejší vzhľad budete chcieť nájsť odtiene rúžov, ktoré majú rovnaké podtóny ako vy. Ak s červenými rúžmi nie ste nováčikom, určite odporúčame začať práve týmito, pretože vám s najväčšou pravdepodobnosťou pristanú. Ak však chcete vzhľad, ktorý vážne vynikne, budete chcieť tie s opačnými tónmi ako vaša pokožka, aby ste získali kontrast

Chladné červené sú tie, ktoré sa viac prikláňajú k ružovej a fialovej, ako napríklad vodný melón alebo brusnicovo červená. Teplé červené sú tie s nádychom oranžovej alebo hnedej, ako je lososová, terakotová a paradajková červená.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search