Ako sa starať o svoje zdravie po celý rok

Jedinečná hodnota dobrého zdravia sa oslavuje na Svetový deň zdravia 7. apríla. Na čele Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) sa v tento deň na celom svete propaguje a oslavuje fyzická, duševná a emocionálna pohoda. Zopakujme si to: nielen fyzická, ale aj duševná a emocionálna pohoda. Častokrát totiž zabúdame práve na to naše mentálne zdravie, pre mnohých z nás je to dokonca tabu. Zvláštne. Nemáme problém si posťažovať na boľavé kĺby, migrénu, zhoršené výsledky, ale povedať, že sa cítime prázdni, smutní, že máme úzkosť či depresiu, to si nechávame pre seba. Premýšľam, prečo je tomu tak. Bojíme sa nepochopenia? Nechceme klesnúť v očiach druhých? A tak len potláčame emócie a možno ani len netušíme, že takto podceňujeme svoje vlastné zdravie…

KEDY JE SVETOVÝ DEŇ ZDRAVIA 2023?

Tohtoročný Svetový deň zdravia si posvieti na sestry a pôrodné asistentky, na pohotovostnú a nepokojnú pracovnú silu, ktorá spôsobila revolúciu v zdravotníctve, ako ho poznáme dnes.

Tento deň je o vytváraní povedomia o zdravotných problémoch núdznych a menej šťastných v chudobných regiónoch po celom svete, ako aj o pripomenutí, aby sme boli vďační za svoje zdravie a aby sme sa o seba lepšie starali. 

To nás spája

Svetový deň zdravia môže byť tiež dôležitým dňom na zamyslenie sa nad vlastným zdravím. Konverzácia môže pomôcť znížiť stigmu spojenú s chorobou a viesť k tomu, že viac ľudí hľadá podporu a liečbu. Nebojte sa o tom hovoriť.

Vitamíny a doplnky výživy

Dnes je na trhu široké množstvo prírodných výživových doplnkov pre celú rodinu. Ak vás trápi vysoký krvný tlak či cholesterol, vyskúšajte prírodné doplnky s extraktom z rastliny Yucca Schidigera, ktoré obsahujú saponíny fungujúce v našom tele ako prírodné mydlo. Poslúžia vám tiež ako prevencia voči srdcovo-cievnymi chorobami, odstránia usadeniny nahromadené v cievach a na stenách orgánov a znižujú povrchové napätie.

Zdroj: booslabs.sk

Prevencia je kľúčová

Málokomu sa chce navštevovať lekárov, niektorí sa úspešne vyhýbajú bielym plášťom celý život. Žiaľ mnohé ochorenia prichádzajú nenápadne a potichu, bez zjavných príznakov, prípadne ich silu prehliadame a podceňujeme. Prevencia je dôležitá a častokrát pomôže zachytiť ochorenie včas a zachrániť život. Nepodceňujte preventívne prehliadky, veď ide o vaše zdravie, váš život. Naše telo je náš domov, tak sa oň starajme s láskou.

„Čas a zdravie sú cenné prostriedky, ktoré si zo začiatku nevážime. Ich skutočnú hodnotu pochopíme až vtedy, keď ich vyčerpáme.“

1 Komentár

  • Darina
    1 rok ago Reply

    Manžel užíva prípravky z Booslabs.sk už asi 3 roky ,ja som sa pridala minulý rok a ľutujem jedine,že to nebolo skôr. Kyselina hyalurónová+ zinok nedám dopustiť, neviem čo je to bolesť kĺbov a to som už bola na tom dosť biedne. Ja môžem na 100% iba odporučiť 👍👍👍 Sú drahšie ale zdravie mám iba jedno.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search