7 tipov na rodinnú dovolenku snov v Európe

Kladiete si otázku, kam na tohtoročnú rodinnú dovolenku? Európa je fascinujúci kontinent plný kultúry, histórie a nádherných prírodných scenérií. Rodiny, ktoré hľadajú ideálnu dovolenkovú destináciu, majú v Európe nespočetné možnosti. Tu je sedem tipov na rodinnú dovolenku snov v Európe, ktoré zaručene zanechajú nezabudnuteľné spomienky.

1.Plážová dovolenka na Kanárskych ostrovoch, Španielsko

Kanárske ostrovy sú jedným z najobľúbenejších miest pre rodinnú dovolenku. S ich nádhernými plážami, príjemným podnebím a množstvom zábavy pre deti, ide o ideálne miesto pre rodiny, ktoré hľadajú uvoľnenie a zábavu. Navštívte ostrovy ako Tenerife, Gran Canaria alebo Lanzarote a užite si slnečné dni, vodné športy a exkurzie do národných parkov.

2.Objavovanie histórie a kultúry v Ríme, Taliansko

Rím je jedným z najlepších miest na objavovanie histórie a kultúry v Európe. Navštívte Koloseum, Vatikán, Fórum Romanum a iné staroveké pamiatky, ktoré uchvátia deti aj dospelých. Navyše si môžete vychutnať výbornú taliansku kuchyňu a preskúmať množstvo nákupných ulíc, parkov a múzeí.

3.Dobrodružstvo v Alpách, Rakúsko

Pre rodiny milujúce prírodu a outdoorové aktivity sú rakúske Alpy ideálnou destináciou. Počas leta môžete absolvovať turistické výlety, jazdu na bicykli alebo horskú dráhu. Rozhodne vás očarí aj rakúska príroda. Nezabudnite navštíviť malebné alpské dediny, kde môžete ochutnať tradičné rakúske jedlá a užiť si nádherné výhľady.

4.Prieskum Londýna, Veľká Británia

Londýn je skvelým miestom pre rodinnú dovolenku, ktorá kombinuje kultúru, históriu a zábavu. Deti si zamilujú Londýnske oko, ktoré ponúka úchvatný výhľad na mesto, Madame Tussauds so svojimi voskovými figurínami slávnych osobností a Tower Bridge, ktorý je ikonou mesta. Nezabudnite navštíviť Britské múzeum, Tate Modern a iné významné galérie a múzeá. Pre zábavu a relaxáciu navštívte parky ako Hyde Park alebo Regents Park, kde môžete piknikovať a užiť si prechádzky. Nielen malých, aj veľkých poteší Potter Studio London, kde nazriete do sveta čarodejníkov.

5.Objavovanie mesta Amsterdam, Holandsko

Amsterdam je ďalšou skvelou destináciou pre rodinnú dovolenku. Prejdite sa po jeho malebných kanáloch, navštívte dom Anny Frankovej, Van Gogh Museum a zažite autentickú holandskú kultúru. Nezabudnite si prenajať bicykle a preskúmať mesto a jeho okolie, čo je v Holandsku veľmi populárne. Okrem toho si môžete naplánovať výlet do blízkych typických holandských dedín, ako je Zaanse Schans, a pozrieť si tradičné mlyny na veterný pohon.

6.Plážová dovolenka v Chorvátsku

Chorvátsko ponúka nádherné pobrežie a krásne pláže, ktoré sú ideálne pre rodinnú dovolenku. Nezabudnite navštíviť Dubrovník, Split alebo Zadar, kde môžete preskúmať starobylé mestá a užiť si čarovné atmosféry. Chorvátsko tiež ponúka možnosť objavovať národné parky, ako sú Plitvické jazerá alebo Krka, ktoré zaujmú deti aj dospelých svojou nádhernou prírodou a množstvom vodopádov.

7.Prieskum Paríža, Francúzsko

Paríž je nepochybne jedným z najkrajších miest na svete a ideálnou destináciou pre rodinnú dovolenku. Navštívte Eiffelovu vežu, Louvre a iné významné pamiatky mesta. Užite si prechádzky po nábreží rieky Seiny, nákupy v slávnych obchodoch alebo si vychutnajte francúzske lahôdky v tradičných parížskych kaviarňach.

Záver

Európa ponúka množstvo možností pre rodinnú dovolenku snov. Od plážových destinácií až po mestá plné histórie a kultúry, nájdete tu ideálne miesto pre každú rodinu. Spoznajte kúzlo Európy a zažite dovolenku, na ktorú budete spomínať ešte dlho po návrate domov.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search