Pondelky nie sú zlé, ale…

Ach, pondelok. Ten deň v týždni, keď sa cítime ako na začiatku nekonečného výstupu na vrchol. Všetci to poznáme – to povzdychnutie pri zvuku budíka, to vnútorné “už to tu máme zase”. Pondelky sú ako tie nekonečné schody, čo vedú na miesto, kam nechceme ísť. Ale počkať, je to naozaj také strašné?

Niekedy mám pocit, že pondelok je len chudák, ktorý dostal zlú prácu. Je to len deň ako každý iný. Tak prečo ho máme tak radi na muške? Je to preto, lebo sa vraciame do práce? Alebo je to preto, lebo nám pondelok pripomína, že stále robíme niečo, čo nás nenapĺňa?

Oslaďte si pondelok

No čo keby sme si pondelok trochu osladili? Čo tak si spraviť víkendové raňajky aj v pondelok? Alebo si dať pár minút navyše v posteli? Možno si pustiť tú najnovšiu epizódu obľúbeného podcastu po ceste do práce? Malé radosti môžu robiť veľké rozdiely.

A ak vám to nestačí a pondelky sú stále ako ten výstup na vrchol Everestu, možno je čas sa pozrieť, čo by sa dalo zmeniť. Nemusí to byť hneď veľká zmena – skúste niečo malé, nový účes či blúzka, nové miesto na obed či nový koníček po práci, na ktorý sa budete tešiť celý pondelok. Ktovie, možno práve tieto malé zmeny zmenia váš pohľad na začiatok týždňa.

Pondelok nemusí byť začiatkom týždňa, čo sa nesie v znamení úzkosti. Môže to byť deň, kedy si dáme nové ciele, nové výzvy. Tak poďme na to, zmeňme ten náš pondelok na deň, na ktorý sa budeme tešiť. Alebo aspoň na deň, ktorý nás nebude desiť. A pamätajte, je to len deň – máte pred sebou celý týždeň na to, aby ste ho naplnili tým, čo vás baví.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search