Čo si myslím o ľuďoch, ktorí si o mne niečo myslia

Názory niektorých ľudí na náš život sú ako farebné balóny na detskej oslave – rôznorodé a niekedy explodujúce v našich tvárach ako nepredvídateľné petardy. Áno, hovorím o tých ľuďoch, ktorí sú ako komentáre pod online príspevkami – všadeprítomní a niekedy trochu otravní.

A kto sa vás na váš názor vôbec pýtal?

V prvom rade, musím uznať, že zvedavosť je úžasná ľudská vlastnosť. Nie je to však trochu zvláštne? Máš svoj vlastný playlist na Spotify, ale ani ti nenapadne, že niektorí ľudia budú strácať čas špekulovaním o tvojom poslednom status update.

Ale poďme k veci – k tejto fascinujúcej ľudskej zábave – keď si niekto niečo myslí a má tendenciu vám to povedať. Také tie dobremienené rady, všakže. O ktoré nikto nestojí. Je to ako záhrada zázrakov, kde každý si zasieva svoje vlastné semienka do našej mentálnej trávnatej plochy. A potom sa čaká, čo z toho vyrastie. Občas sa zrodí kvetina, inokedy burina.

Niektorí nás vidia ako klauna v cirkuse, ktorý strieka pištoľou na vodné kanóny, iní ako filozofického guru. A pravdou je, že možno sme tak trochu oboje – klaun v srdci, filozof v duši, s nohami na zemi a myšlienkami kdesi v oblakoch.

Blízki si nás idealizujú, iní zas podceňujú a ďalší chcú, aby sme sa mali dobre, ale nie lepšie, ako sa majú oni.

Ale v skutočnosti sme len obyčajné ľudské bytosti, ktoré sa snažia zvládať všetky úskalia tejto divokej jazdy zvaného život.

A tak si túto širokú paletu názorov ľudí užívam s náležitou dávkou humoru, ktorý by mal byť neoddeliteľnou súčasťou každodenného života. Lebo keby sme všetci brali seba a iných príliš vážne, skončili by sme ako obyčajné figuríny v múzeu – pózujúce, ale úplne nudné!

A keby sa všetci starali o seba, bolo by o všetkých dobre postarané…

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search